Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

росія знову перетворила український порт на ціль для терору, не залишаючи своїх намірів знищувати цивільне судноплавство та мирних людей.

Вчора ввечері російська балістична ракета влучила в порт Одеси, пошкодивши цивільне судно MJ PINAR під прапором Барбадосу. Чотири моряки загинули, ще двоє отримали поранення.

У момент атаки судно завантажувало пшеницю для експорту до Алжиру. Це ще один доказ того, що росія воює не лише проти України, а й проти світової продовольчої безпеки. Вона відкрито тероризує торгове судноплавство, знищує порти, руйнує склади, вбиває моряків і портових працівників.

У січні-жовтні 2024-го зафіксовано щонайменше 113 російських атак на портову, енергетичну та іншу інфраструктуру Одеської області, у межах якої функціонує український морський коридор. Наприкінці 2024-го року вперше внаслідок цих атак були пошкоджені 7 іноземних суден.

«Це не просто атаки на інфраструктуру – це цілеспрямований терор проти тих, хто забезпечує роботу портів та підтримує глобальну економіку. Світ не має права мовчати», – наголошує Голова ПРМТУ Олег Григорюк.

ПРМТУ закликає міжнародну спільноту посилити заходи щодо захисту українських портів та вільного судноплавства. Напади на цивільні судна та інфраструктуру мають отримати належну реакцію світової спільноти.

Зі свого боку, ПРМТУ також неодноразово адресувала до компетентних органів питання важливості облаштування портів України належними захисними спорудами в достатній кількості для укриття портовиків та моряків, а також забезпечення членів екіпажів суден інформацією про їх можливі дії під час оголошення сигналу повітряної тривоги.

Моряки та портовики не повинні працювати під обстрілами, ризикуючи своїм життям, а міжнародне судноплавство має бути гарантовано безпечним.

Більше новин з тегом #ITF

Глобальна кампанія ITF проти «зручних» прапорів та портів

Після роботи Комітету секції моряків ITF у Барселоні відбулися засідання Керівної групи Комітету справедливої практики (Fair Practices Committee Steering Group, FPCSG).

Важливі міжнародні рішення для українських транспортників

У Барселоні відбулися важливі зустрічі в межах діяльності Міжнародної федерації транспортників (ITF). Засідання Комітету секції моряків ITF передувало зустрічі Керівної групи Комітету справедливої практики ITF.

ПРМТУ розширює співробітництво: нові привілеї для українських моряків

У межах Політики Марракеш, ухваленої на 46-му Конгресі ITF у 2024 році, Профспілка робітників морського транспорту України підписала Меморандум про взаєморозуміння з турецькою профспілкою DAD-DER (Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği), також відомою як MESA (Marine Employees' Solidarity Association).

Представники ПРМТУ перевірили умови праці на борту двох суден

Представники ПРМТУ — інспектор ITF в Україні та помічник інспектора — відвідали два судна, покриті колективними договорами ПРМТУ, які перебували в Ізмаїлі.

Дякуємо за звернення!