Соціальний діалог

Професійна спілка робітників морського транспорту постійно і послідовно веде активну роботу, спрямовану на розвиток соціального діалогу з центральними органами виконавчої влади та роботодавцями.


Керуючись нормами Закону України «Про соціальний діалог в Україні», наша Профспілка ініціювала створення Спільного представницького органу репрезентативних профспілок, які діють на підприємствах, в організаціях та установах морського транспорту, з метою ведення соціального діалогу на галузевому рівні.


Галузева угода була та є найбільш ефективною формою соціального діалогу на галузевому рівні, а її норми і положення реалізуються через механізм колективних договорів підприємств, організацій та установ морського транспорту.


Представники Профспілки і працівники апарату в різний час були делеговані до складу:


  • галузевої трьохсторонньої соціально-економічної ради Міністерства інфраструктури України;
  • експертної ради при Міністерстві інфраструктури України;
  • громадської ради при Державній службі України з питань праці;
  • громадської платформи «Україна – ЄС»;
  • двосторонньої соціально-економічної ради у галузі морського транспорту;
  • експертної робочої групи у сфері інвестиційної діяльності при Міністерстві інфраструктури України щодо вдосконалення законодавства;
  • експертної робочої групи при Міністерстві інфраструктури України у сфері морського транспорту;
  • комісії з питань ліцензування посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном;
  • робочої групи сторони профспілок з розробки та узгодження Генеральної угоди.


В рамках соціального діалогу Голова Профспілки робітників морського транспорту України Михайло Іванович Кірєєв брав участь в роботі Колегії та в нарадах Міністерства інфраструктури України.


Виконуючи норми Галузевої угоди щодо соціального діалогу, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України погоджує з нашою Профспілкою проекти своїх наказів, розпоряджень Кабінету Міністрів України щодо діяльності морської галузі.


Щодо питань соціально-трудових відносин, колективно-договірного регулювання відносин між роботодавцями і працівниками підприємств Профспілка веде соціальний діалог з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та роботодавцями шляхом направлення звернень і листів, проведення консультацій. Закон України «Про соціальний діалог в Україні» відкрив можливість вирішувати виникаючі питання на різних рівнях соціального діалогу.


На період дії Галузевої угоди Сторони створили спільну робочу комісію представників Міністерства інфраструктури України, Федерації роботодавців транспорту України і Спільного представницького органу профспілок для ведення переговорів з питань внесення змін та доповнень до Галузевої угоди у сфері морського транспорту на 2013-2015 р.р., здійснення контролю і підведення підсумків її виконання. Згідно з Протоколом № 7 засідання цієї комісії дія Галузевої угоди була продовжена на 2016-2018 р.р.

Дякуємо за звернення!