Пенсійне забезпечення

Система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів.


Перший рівень – солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, за якою виплати пенсій здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України.


Другий рівень – накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді та здійснення фінансування витрат на оплату договорів страхування довічних пенсій.


Третій рівень – система недержавного пенсійного забезпечення, що базується на засадах добровільної участі у формуванні пенсійних накопичень з метою отримання громадянами пенсійних виплат.


Перший та другий рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.


В той же час, загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають тільки ті громадяни, які працюють в українського роботодавця. Тож, у разі працевлаштування українського моряка на судно під іноземним прапором, за нього не сплачуються страхові внески, необхідні для набуття страхового стажу для призначення пенсії.


В той же час, для громадян, які працюють за межами України, на законодавчому рівні встановлено право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Такі особи можуть брати добровільну участь у солідарній системі або в накопичувальній системі пенсійного страхування, або одночасно в обох системах відповідно до укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для укладення такого договору подається відповідна заява до органу доходів і зборів (Державної фіскальної служби), з яким цей договір і укладається (за встановленою формою).


Договором передбачаються розмір та порядок сплати страхових внесків, строк дії такого договору тощо. Договором може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного страхового внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.


Детальну інформацію з питань пенсійного забезпечення моряків та інших питань ви можете отримати на інформаційних семінарах, які регулярно проводяться Профспілкою для моряків.


Записатися на найближчій семінар можна за нашими телефонами.


Якщо Вам необхідна термінова консультація, зверніться через форму питання.

Задати питання

Дякуємо за увагу!
Будь ласка, заповніть форму нижче, і ми будемо раді відповісти на ваше запитання!

Дякуємо за звернення!