Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Криміналізація – одна з найсерйозніших проблем, з якою сьогодні стикаються моряки. Після аварій на морі або порушень, пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища, моряків часто затримують і позбавляють доступу до нормальних правил чесної боротьби і правосуддя, за допомогою яких вони могли б захистити себе від кримінальних звинувачень.

В останні роки моряків також все частіше затримують як підозрюваних у морських злочинах, таких як контрабанда незаконних вантажів або незаконна стоянка на якорі під час очікування дозволу на вхід до порту.


Що робить ITF?

ITF випустила зручний посібник у форматі PDF, який містить огляд проблеми криміналізації.

У цьому посібнику детально описується дана проблема, пояснюється, як ITF бореться з нею на міжнародному рівні, а також надаються зразки існуючих на даний момент засобів захисту.

У ньому наведено ряд прикладів, коли ITF брала участь у звільненні моряків, включаючи справи MSC Capucine R (ув'язнення без пред'явлення звинувачень) і Wakashio (затримання без суду і слідства).

У ньому також містяться рекомендації для моряків, які стикаються з розслідуванням, серед яких:

- необхідність усвідомлення, що заяви, зроблені під час розслідування в порту, на узбережжі або в державі прапора, можуть бути використані в кримінальному розслідуванні

- усвідомлення, що вам може знадобитися юридична консультація перед тим, як робити які-небудь заяви, доступ до послуг перекладача, а також знання про ваше право не свідчити проти себе.


Що має робити моряк?

- Якщо ви зіткнулися з розслідуванням або будь-якою іншою взаємодією з владою, найкраще звернутися до своєї Профспілки якнайшвидше.

- Де б ви не знаходилися, Профспілка може посприяти в організації представництва під час інтерв'ю зі слідчими органами, поліцією та іншими організаціями, а також під час подальших офіційних розслідувань.


Зв’язатись з ПРМТУ можна наступним чином:

+380 482 429 901

claim@mtwtu.org.ua

https://wep.wf/uvmj7n


Завантажити повний посібник від ITF з криміналізації можна за посиланням https://www.itfglobal.org/en/resources/itf-seafarers-criminalisation-toolkit

Більше новин з тегом #ITF

ПРМТУ відстояла права затриманих моряків

У листопаді 2024 року двоє моряків, членів ПРМТУ, опинилися у складній юридичній ситуації за кордоном. Вони були затримані після нещасного випадку за участю іншого члена екіпажу, який зазнав серйозної травми руки.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Профспілка розширює співробітництво

Нові привілеї для українських моряків

Коли життя змінюється за секунду: історія моряка, який здолав трагедію

Шість успішних контрактів у морі, впевнена кар'єра механіка і великі плани на майбутнє — життя Владислава Рябоконя розвивалося за чітким планом. Але одна аварія змінила все. Сьогодні він ділиться своєю історією подолання, сили духу та допомоги, яку отримав завдяки колегам та Профспілці.

Дякуємо за звернення!