ITF продовжує наполягати на наданні можливості вільного пересування морякам

Міжнародна федерація транспортників (ITF) і Міжнародна палата судноплавства (ICS) вже неодноразово закликали уряди сприяти вільному пересуванню моряків.

Спільно ITF і ICS закликають уряди:

- Визначити обмежену кількість аеропортів для безпечного пересування і репатріації екіпажів.

- Розглядати моряків як ключових працівників, які надають необхідні послуги під час пандемії Covid-19, і скасувати національні обмеження, призначені для пасажирів і допоміжного персоналу.

- Виконати свої зобов'язання з підтримки ланцюжків поставок, приймаючи всі необхідні термінові заходи з цього питання.


ICS і ITF також підготували шаблони листів-дозволів для моряків, з метою допомогти владі розпізнавати їх статус ключових працівників транспорту, які працюють на законних підставах.

Судноплавні компанії можуть використовувати шаблон листа для спрощення формальностей - перекласти текст на бланк компанії, заповнити особисті дані моряка і видати заповнений сертифікат тим морякам, кому це необхідно, за умови, що моряки пройшли необхідний медичний огляд.

У листі йдеться: «Цей лист-дозвіл засвідчує, що конкретному моряку повинна бути надана можливість вільного пересування між своїм будинком і судном, і що він пройшов медичний огляд».

Зразок листа та інші документи моряків можна знайти в спеціальному розділі «COVID-19» на веб-сайті ITF Global в розділі «Моряки». Перейти в цей розділ можна з головної сторінки. Там ви побачите вкладку «COVID-19 Resources» ліворуч:

https://www.itfglobal.org/en/sector/seafarers

Більше новин з тегом #Моряки

Українські курсанти поспілкувалися з лідером ІМО

Однією з важливих складових успішного професійного становлення є спілкування з провідними особистостями, які формують тенденції розвитку галузі та визначають її майбутнє. Саме така можливість випала курсантам та студентам морських навчальних закладів України.

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

ІМО схвалено Керівництво із справедливого поводження з моряками, затриманими за підрозрою у вчиненні злочинів на морі

На засіданні 112-оі сесії Юридичного комітету ІМО схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів на морі.

Соціальний діалог: міжнародний досвід та європейські стандарти

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь у масштабному заході, організованому Національною службою посередництва і примирення спільно з Міжнародною організацією праці, Офісом Ради Європи в Україні та Навчально-науковим інститутом права КНУ імені Тараса Шевченка.

Дякуємо за звернення!