Звернення Голови ПРМТУ

Щодо процедури перетину кордону для моряків

Сьогодні Кабінет Міністрів України нарешті ухвалив рішення, за яке ми боролися протягом усіх 6 місяців з початку повномасштабного вторгнення в Україну та запровадження військового стану – було визначено порядок виїзду українських моряків для роботи на судах.

Ми вже неодноразово дякували всім, кожному на своєму рівні, за підтримку України та українських моряків. Сьогодні, коли крига скресла, вважаємо важливим відзначити всіх, хто ні на хвилину не залишався байдужим до проблем моряків.

З початку березня ПРМТУ ініціював звернення Генерального секретаря МФТ до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності забезпечити виїзд українських моряків для роботи на іноземних судах. Також ми забезпечили направлення на адресу уряду України спільного звернення найбільших світових об'єднань судновласників та операторів суден: International Chamber of Shipping, InterManager, InterTanko, International Maritime Employment Council (IMEC), International Marine Contractors Association (IMCA) та International Federation of Shipmaster' Association (IFSMA). Отримали колосальну підтримку від Міжнародної організації праці та Міжнародної морської організації. Ініціювали звернення щодо українських моряків від Європейської федерації транспортників до Європейської комісії, а також отримали підтримку від Американських профспілок, які направили на адресу Держсекретаря США Ентоні Блінкена лист із закликом негайно скоординувати зусилля Державного департаменту США та країн ЄС для якнайшвидшого зняття обмежень .

Звісно не можна залишити поза увагою зусилля, прикладені Міністерством інфраструктури України та особисто Юрієм Васьковым, депутатським корпусом, зокрема Олексієм Леоновим, які почули голос моряків і, хоч і не повною мірою, але взяли до уваги пропозиції, розроблені нашою Профспілкою. Це перший крок на зустріч тому соціальному діалогу, якого ми прагнемо.

Але, безперечно, найважливішу роль у досягненні цього проміжного результату зіграли звичайно ж наші моряки та їхні сім'ї! І важливо відзначити, що моряки не просто згуртувалися і проявили активність, щоб домогтися виїзду з країни. Вони робили все, що могли. Для ЗСУ, тероборони, переселенців.

Ви наші герої, ми пишаємось вашим патріотизмом не менше, ніж вашими професійними якостями!

Сьогоднішнє рішення – спільна перемога. Звичайно, ми хочемо побачити, як процедура буде працювати на практиці, і вже очевидно, що вона не є досконалою, і ми вже працюємо з МІУ, щоб прибрати обмеження. Разом ми - сила.

Більше новин з тегом #Моряки

ПРМТУ у парламенті Румунії

20 червня Олег Григорюк, Голова ПРМТУ, виступив у парламенті Румунії в Бухаресті, де відбулося засідання Комітету моряків Східної, Центральної Європи та Норвегії (SCOCEEN).

ПРМТУ зустрілась з моряками в Румунії

В рамках спільного проєкту Профспілки робітників морського транспорту України та ITF Seafarers' Trust ПРМТУ організувала першу зустріч з українськими моряками, які тимчасово перебувають у Румунії. Це важлива подія, адже наша мета – бути поруч з членами Профспілки, попри складні обставини, в яких вони опинилися через війну в Україні.

Дорогі моряки, з професійним святом!

Сьогодні, 25 червня, відзначається Міжнародний день моряка.

Єгипет ратифікував MLC, 2006

6 червня 2024 року Арабська Республіка Єгипет зробила важливий крок на шляху до покращення умов праці для моряків, ратифікувавши Конвенцію про працю в морському судноплавстві 2006 року (MLC, 2006).

Дякуємо за звернення!