ПРМТУ запропонувала Кабінету Міністрів України заходи додаткової підтримки моряків як «ключових працівників»

01 грудня 2020 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) схвалила резолюцію, якою закликала всі держави-члени ООН визнати моряків і інший морський персонал «ключовими працівниками» і вжити заходів для розв'язання кризи, пов'язаного зі зміною екіпажу.

Раніше до необхідності визнання моряків в якості «ключових працівників» та надання їм заходів додаткової підтримки закликали Міжнародна морська організація та Міжнародна організація праці.

ПРМТУ, з метою визнання моряків «ключовими працівниками» на національному рівні, було підготовлено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи державної підтримки моряків, які працюють на суднах в міжнародних рейсах».

Проєктом постанови, зокрема, пропонується:

- визнати моряків категорією працівників, які потребують додаткової підтримки в умовах світової пандемії COVID-19;

- визначити національного координатора з питань замін екіпажів суден;

- спростити порядок продовження кваліфікаційних документів моряків;

- продовжити терміни дії документів моряків, які знаходяться в рейсах на суднах, що виконують міжнародні рейси;

- створити міжвідомчу робочу групу з питань спрощення надання морякам адміністративних послуг.

Пропозиції ПРМТУ були підтримані Міжнародною федерацією транспортників (ITF), яка направила відповідний лист Віце-Прем'єр-Міністру України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній.

Проєкт постанови, підготовлений ПРМТУ, спрямований до розгляду Кабінетом Міністрів України.

ПРМТУ закликає Кабінет Міністрів України і Міністерство інфраструктури України в можливо короткі терміни розглянути пропозиції ПРМТУ і надати морякам додаткову підтримку як «ключовим працівникам» в умовах світової пандемії COVID-19.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!