Конгрес японської профспілки JSU в Токіо

У ці дні в Токіо проходить 79-й Конгрес Профспілки моряків Японії (All Japanese Seafarer's Union (JSU).

Сьогодні JSU об'єднує офіцерів і рядових, які працюють на суднах під національним прапором і прапором інших держав, рибалок і моряків, які працюють на приватних суднах. Чисельність членів JSU становить більше 75 000 чоловік.

Ми неодноразово повідомляли, що ПРМТУ і JSU пов'язують давні дружні стосунки. З 2015 року вони закріплені Меморандумом про взаєморозуміння, який передбачає, що всі українські моряки, які працюють на суднах під договорами японської профспілки, є членами ПРМТУ. Звичайно, на суднах японських судновласників працює не так багато українців, але, тим не менш, ця кількість постійно зростає, в тому числі і завдяки укладеному Меморандуму і зусиллям з боку ПРМТУ. Так, в травні цього року в рамках першого Європейсько-Азіатського морського саміту було дано старт спільному навчального проекту ПРМТУ і JSU, в рамках якого українці, що працюють на суднах японських судновласників, отримали можливість підвищити свій рівень володіння англійською мовою абсолютно безкоштовно. У цьому проекті вже є результати - одна група закінчила базовий курс морської англійської, до завершення навчання наближається друга група моряків.

Перший заступник Голови ПРМТУ Олег Григорюк від імені всіх українських моряків вручив Президенту Профспілки моряків Японії пану Ясуме Моріта пам'ятну плакетку в знак солідарності і подяки за підтримку українських моряків.

Більше новин з тегом #ITF

Досягнуто домовленості про підвищення мінімальної зарплати для моряків

Міжнародна організація праці (МОП) завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії (JMC), яке відбулося в Женеві 14 і 15 квітня 2025 року.

ПРМТУ відстояла права затриманих моряків

У листопаді 2024 року двоє моряків, членів ПРМТУ, опинилися у складній юридичній ситуації за кордоном. Вони були затримані після нещасного випадку за участю іншого члена екіпажу, який зазнав серйозної травми руки.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Профспілка розширює співробітництво

Нові привілеї для українських моряків

Дякуємо за звернення!