ПРМТУ запропонувала Кабінету Міністрів України заходи додаткової підтримки моряків як «ключових працівників»

01 грудня 2020 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) схвалила резолюцію, якою закликала всі держави-члени ООН визнати моряків і інший морський персонал «ключовими працівниками» і вжити заходів для розв'язання кризи, пов'язаного зі зміною екіпажу.

Раніше до необхідності визнання моряків в якості «ключових працівників» та надання їм заходів додаткової підтримки закликали Міжнародна морська організація та Міжнародна організація праці.

ПРМТУ, з метою визнання моряків «ключовими працівниками» на національному рівні, було підготовлено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи державної підтримки моряків, які працюють на суднах в міжнародних рейсах».

Проєктом постанови, зокрема, пропонується:

- визнати моряків категорією працівників, які потребують додаткової підтримки в умовах світової пандемії COVID-19;

- визначити національного координатора з питань замін екіпажів суден;

- спростити порядок продовження кваліфікаційних документів моряків;

- продовжити терміни дії документів моряків, які знаходяться в рейсах на суднах, що виконують міжнародні рейси;

- створити міжвідомчу робочу групу з питань спрощення надання морякам адміністративних послуг.

Пропозиції ПРМТУ були підтримані Міжнародною федерацією транспортників (ITF), яка направила відповідний лист Віце-Прем'єр-Міністру України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній.

Проєкт постанови, підготовлений ПРМТУ, спрямований до розгляду Кабінетом Міністрів України.

ПРМТУ закликає Кабінет Міністрів України і Міністерство інфраструктури України в можливо короткі терміни розглянути пропозиції ПРМТУ і надати морякам додаткову підтримку як «ключовим працівникам» в умовах світової пандемії COVID-19.

Більше новин з тегом #ITF

ПРМТУ розширює співробітництво: нові привілеї для українських моряків

У межах Політики Марракеш, ухваленої на 46-му Конгресі ITF у 2024 році, Профспілка робітників морського транспорту України підписала Меморандум про взаєморозуміння з турецькою профспілкою DAD-DER (Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği), також відомою як MESA (Marine Employees' Solidarity Association).

Представники ПРМТУ перевірили умови праці на борту двох суден

Представники ПРМТУ — інспектор ITF в Україні та помічник інспектора — відвідали два судна, покриті колективними договорами ПРМТУ, які перебували в Ізмаїлі.

Досягнуто домовленості про підвищення мінімальної зарплати для моряків

Міжнародна організація праці (МОП) завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії (JMC), яке відбулося в Женеві 14 і 15 квітня 2025 року.

ПРМТУ відстояла права затриманих моряків

У листопаді 2024 року двоє моряків, членів ПРМТУ, опинилися у складній юридичній ситуації за кордоном. Вони були затримані після нещасного випадку за участю іншого члена екіпажу, який зазнав серйозної травми руки.

Дякуємо за звернення!