Моряки заарештували судно через заборгованість із заробітної

Моряки заарештували судно через заборгованість із заробітної плати та халатність судновласника, оскільки Сенегал ухиляється від виконання зобов'язань перед екіпажем

Четверо моряків за сприяння Міжнародної федерації транспортників (ITF) заарештували вантажне судно біля порту Дакар у Сенегалі після кількох місяців без зарплати та в умовах зростаючої небезпеки для їхнього життя.

Четверо членів екіпажу судна ONDA (IMO 8912467) домагалися ремонту двигуна свого судна, але портова влада протягом року ігнорувала їх прохання про допомогу.

Діючи від імені чотирьох членів екіпажу, ITF звернулася до сенегальського суду з метою законного арешту судна, оскільки його постійне знаходження поблизу зони жвавого судноплавного трафіку несло загрозу безпеці судноплавства. Особливо небезпечним воно було у нічний час, адже судновий двигун не міг забезпечити живлення навіть сигнальних вогнів судна.

Судно залишиться під арештом доки власники не виплатять екіпажу заборгованість із заробітної плати у розмірі понад 84 тис. доларів США. Таке затримання судна означає, що воно не може бути використане його власником до погашення заборгованості.

ITF також вимагає стягнути витрати з власників, оскільки вони залишили судно на якорі на тривалий час, не забезпечивши екіпаж відповідними умовами, як це зобов'язаний робити судновласник відповідно до Конвенції про працю у морському судноплавстві та згідно з більшістю трудових контрактів моряків. ITF декілька разів допомагала морякам, щоби вони не голодували.

Екіпаж був змушений місяцями жити на знеструмленому судні без основних запасів продовольства.

ITF підтвердила, що пан Нгецоп П'єр Робінсон із Камеруну представився екіпажу як новий власник судна. Він намагався обманом змусити екіпаж повернути судно в експлуатацію в обмін на порожні обіцянки, що їм заплатять у майбутньому. Екіпажу повідомили, що вони мають дуже мало шансів повернути те, що їм належить, якщо вони погодяться на таку угоду.


Наприкінці січня адвокати власника судна використали новий підхід, збільшивши розмір своєї пропозиції, щоб досягти звільнення судна Onda. Намагаючись укласти угоду з капітаном судна, вони запропонували йому жалюгідні 33 тис. доларів США. Це набагато менше, ніж 55 тис. доларів США зарплати, що насправді має отримати капітан. За його згодою, ITF відхилила цю образливу пропозицію від імені капітана.


Сенегал порушує міжнародне право


Тим не менш, екіпаж опинився у безвиході, адже не може залишити судно і вирушити додому, доки триває суперечка, а портова влада відмовляється допомогти, незважаючи на чіткі зобов'язання відповідно до Конвенції про працю в морському судноплавстві (MLC 2006), яку Сенегал ратифікував. Сенегал відмовився впустити судно в Дакар, заявивши, що порт надто перевантажений, і наполегливо ігнорує прохання ITF виступити на захист моряків.

Використовуючи такий підхід, вони фактично порушують положення MLC 2006, які покладають на них чітку відповідальність за захист благополуччя моряків, коли ані власник судна, ані держава прапора не роблять жодних дій. У даному випадку власники прострочили реєстрацію судна, що означає відсутність участі у справі держави прапора судна.

«ONDA називають судном-примарою, – сказав Стів Троусдейл, координатор інспекції ITF, – кинутим напризволяще власниками та владою. І ті, й інші повністю знехтували своїми обов'язками догляду за екіпажем. Схоже, їх не хвилює, що чотири людські істоти були залишені гнити на його борту без достатньої кількості їжі та води і без можливості покинути судно».

«ITF заарештувала судно і вимагає, щоб власники виплатили екіпажу належне, а також витрати, які понесла ITF, та вартість репатріації моряків. Якщо вони не дадуть відповідь, наступним етапом буде звернення до суду, щоб судно було продано з аукціону для відшкодування цих грошей», – сказав Троусдейл.

«Власники були повідомлені. Ці моряки страждають вже досить довго. Я без вагань зроблю цей крок, якщо вони не відреагують негайно», – сказав він.

Більше новин з тегом #Моряки

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Дякуємо за звернення!