Кількість втрачених контейнерів скоротилася у 2022 році

Всесвітня рада судноплавства (WSC) опублікувала щорічний звіт «Контейнери, втрачені в морі», який висвітлює обнадійливі тенденції щодо безпеки контейнерів у міжнародному лінійному судноплавстві.

Згідно зі звітом, кількість втрачених контейнерів скоротилася до 661 у 2022 році, що є значним зниженням у порівнянні з двома попередніми роками.

Ця цифра підкреслює успіхи галузі в підвищенні безпеки контейнерних перевезень, а також служить нагадуванням про постійну пильність, необхідну для забезпечення добробуту екіпажів, збереження вантажу і навколишнього середовища.

WSC зазначає, що безпека контейнерів є спільною відповідальністю всіх учасників ланцюга постачання. Ключовими факторами є належне пакування, укладання, кріплення контейнерів і точна звітність про вагу.

З приблизно 250 мільйонів контейнерів, що відвантажуються щорічно, 661 втрачений контейнер становить лише 0,00026%. У відсотковому відношенні 2022 рік став найнижчим показником втрат з моменту початку дослідження у 2008 році. За п'ятнадцятирічний період дослідження (2008-2022 рр.) в середньому щороку в морі втрачалося 1 566 контейнерів.

Однак річні втрати значно відрізняються через суттєві аварії, такі як інцидент з судном RENA у 2011 році, коли було втрачено 900 контейнерів, та з MOL COMFORT у 2013 році, коли судно затонуло в Індійському океані, втративши рекордну кількість контейнерів - 4 293 одиниці. Незвично велика кількість інцидентів, пов'язаних з погодними умовами, у 2020 і 2021 роках призвела до того, що за ці два роки було втрачено в середньому 3 113 контейнерів. Судно ONE APUS втратило понад 1 800 контейнерів через суворі погодні умови в листопаді 2020 року, і MAERSK ESSEN також зазнало несприятливих погодних умов у 2021 році, що призвело до втрати близько 750 контейнерів.


Підвищення безпеки

У взаємодії з урядами та зацікавленими сторонами, галузь лінійного судноплавства продовжує працювати над підвищенням безпеки контейнерів з метою мінімізації втрат контейнерів. У 2021 році WSC разом із зацікавленими сторонами ініціювали проєкт MARIN Top Tier. Дослідження в рамках проєкту надають дані про причини викидання контейнерів за борт і заходи щодо запобігання таким інцидентам. Дослідження включає створення навчальних матеріалів, відеороликів і калькуляторів, які допоможуть зменшити ризик настання небезпечних ситуацій.

Проєкт також досліджує міцність контейнерів і кріпильних засобів, планування та оптимізацію укладання, керівні принципи експлуатації суден і планування рейсів. Проєкт має на меті запропонувати найкращі галузеві практики, оновлені стандарти безпеки та рекомендації.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!