Кількість втрачених контейнерів скоротилася у 2022 році

Всесвітня рада судноплавства (WSC) опублікувала щорічний звіт «Контейнери, втрачені в морі», який висвітлює обнадійливі тенденції щодо безпеки контейнерів у міжнародному лінійному судноплавстві.

Згідно зі звітом, кількість втрачених контейнерів скоротилася до 661 у 2022 році, що є значним зниженням у порівнянні з двома попередніми роками.

Ця цифра підкреслює успіхи галузі в підвищенні безпеки контейнерних перевезень, а також служить нагадуванням про постійну пильність, необхідну для забезпечення добробуту екіпажів, збереження вантажу і навколишнього середовища.

WSC зазначає, що безпека контейнерів є спільною відповідальністю всіх учасників ланцюга постачання. Ключовими факторами є належне пакування, укладання, кріплення контейнерів і точна звітність про вагу.

З приблизно 250 мільйонів контейнерів, що відвантажуються щорічно, 661 втрачений контейнер становить лише 0,00026%. У відсотковому відношенні 2022 рік став найнижчим показником втрат з моменту початку дослідження у 2008 році. За п'ятнадцятирічний період дослідження (2008-2022 рр.) в середньому щороку в морі втрачалося 1 566 контейнерів.

Однак річні втрати значно відрізняються через суттєві аварії, такі як інцидент з судном RENA у 2011 році, коли було втрачено 900 контейнерів, та з MOL COMFORT у 2013 році, коли судно затонуло в Індійському океані, втративши рекордну кількість контейнерів - 4 293 одиниці. Незвично велика кількість інцидентів, пов'язаних з погодними умовами, у 2020 і 2021 роках призвела до того, що за ці два роки було втрачено в середньому 3 113 контейнерів. Судно ONE APUS втратило понад 1 800 контейнерів через суворі погодні умови в листопаді 2020 року, і MAERSK ESSEN також зазнало несприятливих погодних умов у 2021 році, що призвело до втрати близько 750 контейнерів.


Підвищення безпеки

У взаємодії з урядами та зацікавленими сторонами, галузь лінійного судноплавства продовжує працювати над підвищенням безпеки контейнерів з метою мінімізації втрат контейнерів. У 2021 році WSC разом із зацікавленими сторонами ініціювали проєкт MARIN Top Tier. Дослідження в рамках проєкту надають дані про причини викидання контейнерів за борт і заходи щодо запобігання таким інцидентам. Дослідження включає створення навчальних матеріалів, відеороликів і калькуляторів, які допоможуть зменшити ризик настання небезпечних ситуацій.

Проєкт також досліджує міцність контейнерів і кріпильних засобів, планування та оптимізацію укладання, керівні принципи експлуатації суден і планування рейсів. Проєкт має на меті запропонувати найкращі галузеві практики, оновлені стандарти безпеки та рекомендації.

Більше новин з тегом #Моряки

Досягнуто домовленості про підвищення мінімальної зарплати для моряків

Міжнародна організація праці (МОП) завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії (JMC), яке відбулося в Женеві 14 і 15 квітня 2025 року.

Спільна кампанія з підвищення обізнаності курсантів, членів ПРМТУ, щодо гігієни зубів та ясен

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підтримує українських моряків і майбутніх фахівців галузі, втілюючи важливі соціальні ініціативи навіть у найскладніші часи.

Відпустка на берег: Малопоширена, коротка і під загрозою зникнення

У новому звіті ITF Seafarers' Trust і Всесвітнього морського університету (WMU) підкреслюється тривала відсутність відпусток на берег для моряків у всьому світі.

Пропозиції ПРМТУ схвалені Юридичним комітетом ІМО

Юридичним комітетом ІМО, 112-та сесія якого відбулася 24-28 березня, схвалені пропозиції ПРМТУ та Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, спрямовані на попередження випадків залишення моряків на суднах без допомоги судновласників (абандон).

Дякуємо за звернення!