Справа капітана Гаврилова

До ПРМТУ надійшло дуже багато питань щодо ситуації, в якій опинився український капітан Геннадій Гаврилов. Нагадаємо, йому заборонено залишати територію Шрі-Ланки з моменту арешту 23 червня 2016 року у зв'язку з розслідуванням по справі судна AVANT GARDE (IMO 8107036, під прапором Шрі-Ланки).

Геннадій Гаврилов був капітаном судна AVANT GARDE, а саме судно знаходилося в управлінні шріланкійскої компанії і було задіяно в забезпеченні безпеки на морі і запобігання нападів піратів. У зв'язку з призначенням судна на його борту знаходилися вогнепальна зброя і боєприпаси.

У жовтні 2015 року судно AVANT GARDE перебувало на якорі поза територіальними водами Шрі-Ланки за вказівкою компанії-оператора судна. Капітан Гаврилов очікував дозволу на захід у порт, коли AVANT GARDE був затриманий шріланкійскою владою і примусово заведений у територіальні води Шрі-Ланки. Судно було поставлено на стоянку в порту, а Геннадій Гаврилов залишився на його борту в якості капітана.

Через кілька місяців 23 червня 2016 року, капітан Гаврилов був заарештований за незаконне ввезення зброї в країну. З тих пір йому не було дозволено залишати територію держави, тим не менш, до цих пір українському моряку не було пред'явлено ніяких звинувачень.

У свою чергу, як тільки ПРМТУ стало відомо про ситуацію, 20 серпня 2016 року, нами було направлено лист на адресу Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Індія (Надзвичайного і Повноважного Посла України в Народній Республіці Бангладеш, Мальдівська Республіка) з проханням посприяти українському моряку.

Також Профспілка знаходилася в постійному листуванні з інспектором ITF на Шрі-Ланці та Національною професійною спілкою моряків Шрі-Ланки (NUSSL), членською організацією ITF, і самої ITF.

У лютому 2017 року ITF направила лист на ім'я Президента Шрі-Ланки з проханням про звільнення капітана Гаврилова під заставу. Він був звільнений без можливості залишати Шрі-Ланку.

Черговий лист з вимогою втрутитися в справу на прохання ПРМТУ був направлений від імені ITF 26 червня, після того, як стало відомо, що капітан Гаврилов відчуває серйозні проблеми з серцем і потребує життєво важливої операції.

«... беручи до уваги поточний стан здоров'я капітана Гаврилова, а також тривалий період, проведений ним далеко від дому та сім'ї, ми просимо Вас втрутитися у хід справи, щоб дозволити капітану Гаврилову назавжди повернутися на Батьківщину або, принаймні, отримати медичну допомогу, яку він гостро потребує», - йдеться у зверненні Стівена Коттона, Генерального секретаря ITF до Президента Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка.

ITF також погодила надання деякої фінансової допомоги для організації розгляду справи капітана Гаврилова Верховним судом.

ПРМТУ висловлює подяку ITF за підтримку і допомогу українським морякам. Ми сподіваємося, що гучний голос 18,5 мільйонів працівників транспорту буде почутий, і влада Шрі-Ланки прийме єдине вірне рішення - звільнити українського моряка.

Більше новин з тегом #Моряки

Внимание: судно ORIENTAL DRAGON

Профсоюз работников морского транспорта Украины предостерегает украинских моряков от трудоустройства на круизное судно ORIENTAL DRAGON (IMO 7125861, флаг Панамы).

Для украинцев въезд в страну станет проще

В связи с переходом Украины в «зеленую» зону власти страны отменили требование о наличии негативного теста на коронавирус или самоизоляции для украинцев, возвращающихся из-за границы. Это касается также и иностранцев с правом постоянного проживания в Украине.

Олега Григорюка обрано Головою ПРМТУ

14 травня 2021 року на черговому VIII З'їзді Профспілки робітників морського транспорту України делегатами від первинних профспілкових організацій ПРМТУ Головою Профспілки було обрано Олега Ігоревича Григорюка.

Мозамбік ратифікував MLC, 2006

Країна стала 98-м членом Міжнародної організації праці (МОП) та 22-ю африканською державою, що ратифікувала Конвенцію про працю в морському судноплавстві 2006 року (MLC, 2006).

Дякуємо за увагу!
Будь ласка, заповніть форму нижче, і ми будемо раді відповісти на ваше запитання!

Дякуємо за звернення!