Справа капітана Гаврилова

До ПРМТУ надійшло дуже багато питань щодо ситуації, в якій опинився український капітан Геннадій Гаврилов. Нагадаємо, йому заборонено залишати територію Шрі-Ланки з моменту арешту 23 червня 2016 року у зв'язку з розслідуванням по справі судна AVANT GARDE (IMO 8107036, під прапором Шрі-Ланки).

Геннадій Гаврилов був капітаном судна AVANT GARDE, а саме судно знаходилося в управлінні шріланкійскої компанії і було задіяно в забезпеченні безпеки на морі і запобігання нападів піратів. У зв'язку з призначенням судна на його борту знаходилися вогнепальна зброя і боєприпаси.

У жовтні 2015 року судно AVANT GARDE перебувало на якорі поза територіальними водами Шрі-Ланки за вказівкою компанії-оператора судна. Капітан Гаврилов очікував дозволу на захід у порт, коли AVANT GARDE був затриманий шріланкійскою владою і примусово заведений у територіальні води Шрі-Ланки. Судно було поставлено на стоянку в порту, а Геннадій Гаврилов залишився на його борту в якості капітана.

Через кілька місяців 23 червня 2016 року, капітан Гаврилов був заарештований за незаконне ввезення зброї в країну. З тих пір йому не було дозволено залишати територію держави, тим не менш, до цих пір українському моряку не було пред'явлено ніяких звинувачень.

У свою чергу, як тільки ПРМТУ стало відомо про ситуацію, 20 серпня 2016 року, нами було направлено лист на адресу Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Індія (Надзвичайного і Повноважного Посла України в Народній Республіці Бангладеш, Мальдівська Республіка) з проханням посприяти українському моряку.

Також Профспілка знаходилася в постійному листуванні з інспектором ITF на Шрі-Ланці та Національною професійною спілкою моряків Шрі-Ланки (NUSSL), членською організацією ITF, і самої ITF.

У лютому 2017 року ITF направила лист на ім'я Президента Шрі-Ланки з проханням про звільнення капітана Гаврилова під заставу. Він був звільнений без можливості залишати Шрі-Ланку.

Черговий лист з вимогою втрутитися в справу на прохання ПРМТУ був направлений від імені ITF 26 червня, після того, як стало відомо, що капітан Гаврилов відчуває серйозні проблеми з серцем і потребує життєво важливої операції.

«... беручи до уваги поточний стан здоров'я капітана Гаврилова, а також тривалий період, проведений ним далеко від дому та сім'ї, ми просимо Вас втрутитися у хід справи, щоб дозволити капітану Гаврилову назавжди повернутися на Батьківщину або, принаймні, отримати медичну допомогу, яку він гостро потребує», - йдеться у зверненні Стівена Коттона, Генерального секретаря ITF до Президента Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка.

ITF також погодила надання деякої фінансової допомоги для організації розгляду справи капітана Гаврилова Верховним судом.

ПРМТУ висловлює подяку ITF за підтримку і допомогу українським морякам. Ми сподіваємося, що гучний голос 18,5 мільйонів працівників транспорту буде почутий, і влада Шрі-Ланки прийме єдине вірне рішення - звільнити українського моряка.

Більше новин з тегом #ITF

Схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів

З 26 по 28 листопада цього року в штаб-квартирі Міжнародної організації праці в Женеві проходило засідання Спільної тристоронньої робочої групи Міжнародної організації праці (МОП) та Міжнародної морської організації (ІМО), на якому було схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів.

Потужна підтримка українських транспортників: 46-й Конгрес ITF прийняв резолюцію ПРМТУ

Профспілка робітників морського транспорту України, за підтримки Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, звернулася з важливою резолюцією до 46-го Конгресу Міжнародної федерації транспортників (ITF) у Марракеші.

Зростаюча роль «тіньового флоту» у випадках залишення моряків

На тлі зростання кількості випадків залишення моряків, пов'язаних із суднами, задіяними в санкційній торгівлі, флот газових танкерів виділяється як порушник-рецидивіст.

Marrakech Policy: нові зобов'язання щодо покращення умов праці моряків

На 46-му Конгресі ITF прийнято новий документ, встановлюючий стандарти прав і умов праці моряків по всьому світу

Дякуємо за звернення!