1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно, з метою підвищення обізнаності про ВІЛ / СНІД та протидії стигмі та дискримінації, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Вперше цей день був проголошений у 1988 році, коли на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією з питань ВІЛ / СНІДу, і відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН.

Вже багато років поспіль Міжнародна федерація транспортників (ITF) закликає свої членські організації відзначати цей день в знак того, що ми не забуваємо про цю проблему, і цілі, що поставлені по відношенню до ВІЛ / СНІДу, ще не досягнуто остаточно. ITF при підтримці локальних профспілок цілий рік проводить кампанію, спрямовану на зниження стигми та дискримінації в транспортному секторі, під слоганом «Air, rail, road or sea - let it be HIV stigma free».

Протягом всього останнього року увагу громадськості була зосереджена на боротьбі з пандемією COVID-19, але варто розуміти, що всі ті інфекції і захворювання, які існували до пандемії коронавирусу, нікуди не зникли і, як і раніше, представляють загрозу здоров'ю кожного. Так, тільки в жовтні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано +1244 нових випадків ВІЛ-інфікування, у 268 пацієнтів діагностовано СНІД, а 160 осіб померли від СНІДу.

Важливо знати, яким чином відбувається інфікування ВІЛ, щоб мати можливість убезпечити себе і своїх близьких, а також розвинути в собі толерантність до ВІЛ-позитивних людей. Детальну інформацію про шляхи передачі інфекції та способи захисту можна знайти в інформаційному посібнику, підготовленому за підтримки МОП, спеціально для моряків, на сайті ПРМТУ. https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/S6uz3rX74ir8...

Більше новин з тегом #ITF

Досягнуто домовленості про підвищення мінімальної зарплати для моряків

Міжнародна організація праці (МОП) завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії (JMC), яке відбулося в Женеві 14 і 15 квітня 2025 року.

ПРМТУ відстояла права затриманих моряків

У листопаді 2024 року двоє моряків, членів ПРМТУ, опинилися у складній юридичній ситуації за кордоном. Вони були затримані після нещасного випадку за участю іншого члена екіпажу, який зазнав серйозної травми руки.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Профспілка розширює співробітництво

Нові привілеї для українських моряків

Дякуємо за звернення!