Профспілки домоглися підвищення зарплати для моряків

Новий договір IBF забезпечить підвищення зарплати та покращення умов праці моряків вже з 1 січня 2024 року.

Після трьох раундів переговорів на Міжнародному переговорному форумі (IBF), що пройшов у Берліні, було досягнуто домовленості між роботодавцями та представниками морських профспілок та підписано договір на 2024 – 2027 роки, який передбачає значне збільшення зарплати та поліпшення на робочому місці для понад 250 000 моряків, які працюють на понад 10 000 суднах.

Нагадаємо, в Україні тільки ПРМТУ має право укладати договори стандарту IBF з судновласниками, що входять до Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC).

Моряки, на яких розповсюджується дія угоди, отримають збільшення зарплати на 6% протягом наступних двох років (збільшення зарплати та компенсацій на 4% з 1 січня 2024 року та збільшення зарплати та компенсацій на 2% з 1 січня 2025 року). Угоду про заробітну плату на 2026 -2027 роки буде обговорено у 2025 році.

Крім того, договір включає посилання на Конвенцію МОП № 190 про насильство і домагання для підкріплення спільної зобов'язаності забезпечувати безпечне робоче середовище без насильства, дискримінації та домагань для всіх моряків.

Також була створена нова робоча група, яка буде зосереджена на майбутньому мореплавства та головних викликах, перед якими стоїть галузь, включаючи вплив нових технологій, впровадження альтернативних пальних та забезпечення справедливого переходу галузі до змін клімату. Питання стосовно робочих годин моряків, рівня обслуговування, втоми та тривалості працевлаштування також входитимуть в компетенцію цієї робочої групи.

Генеральний секретар ITF Стівен Коттон сказав: «Протягом чотирьох років цієї угоди ми маємо багато важливих питань для обговорення, щоб продовжувати покращувати умови проживання та працевлаштування всіх моряків на суднах, покритих IBF. Найбільші виклики, з якими ми всі стикаємося, - це справедливий перехід та перехід на альтернативні види пального».

Речник Групи спільних переговорів морських роботодавців (JNG) та Голова IMEC, капітан Белал Ахмед сказав: «Ще раз стійке партнерство між JNG та ITF призвело до відмінного результату на останньому раунді IBF, який обидві сторони та їх виборці будуть раді представити своїм членам, моряків винагороджено за жертви, які вони несли під час пандемії COVID, коли вони виділялися як ключові працівники. Після пандемії спільні ініціативи JNG та ITF для вирішення нових та непередбачуваних викликів для нашої галузі тепер будуть центральними. Я вірю, що це партнерство є ключовим для вирішення питань, що впливають на добробут моряків та їх навчання сьогодні, на шляху до остаточної мети декарбонізації та досягнення нульових викидів відправлень до 2050 року, вирішуючи при цьому дефіцит моряків».

Також, зі сторони роботодавців, Голова JNG і IMMAJ господін Тошіхіто Іноує додав: «Цього разу переговори були особливо важкими через виклики, які виникли через пандемію для моряків і роботодавців. Тим не менш, ми змогли вести діалог у добрій вірі, доводячи міцне партнерство, яке ми розвивали протягом останніх двадцяти років. Я також був радий, що у нас була можливість говорити про майбутнє нашої галузі, включаючи способи приваблювання моряків в майбутньому, екологічні виклики, які нас чекають, і технологічні рішення, які одночасно допоможуть нам і вимагають, щоб ми змінилися разом з часами».

More news with tag #Seamen

ПРМТУ відстояла права затриманих моряків

У листопаді 2024 року двоє моряків, членів ПРМТУ, опинилися у складній юридичній ситуації за кордоном. Вони були затримані після нещасного випадку за участю іншого члена екіпажу, який зазнав серйозної травми руки.

Meeting of IMO Secretary-General Arsenio Dominguez with MTWTU Youth

The Secretary-General of the International Maritime Organization (IMO), Arsenio Dominguez, visited Ukraine to personally express his support for the maritime community. This is his first visit since taking up his role as IMO Secretary-General on 1 January 2024.

Відкриті горизонти разом з ПРМТУ

Про свій професійний шлях – від курсантки НУОМА до крюїнг-менеджера однієї з провідних судноплавних компаній – майбутнім морським фахівцям розповіла Інна Мартиненко.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Thank you for contacting us!