Корупція в морських портах: як MACN бореться з проблемою

Морська антикорупційна мережа (MACN), вкотре звертає увагу на часто ігнорований, але руйнівний рівень корупції, з яким стикаються моряки в портах по всьому світу.

В інтерв’ю BBC представники MACN поділилися історіями моряків, які регулярно стикаються з вимаганням цигарок, їжі або інших товарів, щоб забезпечити легке оформлення в портах.

Організація була заснована 11 років тому невеликою групою морських компаній, які мали на меті створити морську галузь без корупції. З того часу MACN виросла до понад 200 компаній по всьому світу, які спільно борються з цією проблемою.

MACN прагне до усунення всіх форм корупції в морських перевезеннях, впроваджуючи антикорупційні принципи та обмінюючись кращими практиками, а також співпрацюючи з урядовими та неурядовими організаціями.

В рамках своєї інформаційної кампанії вони нещодавно виступили на BBC, де обговорили проблему корупції на морському транспорті. MACN повідомила BBC, що за десять років існування організації вона отримала 61 000 повідомлень з більш ніж 1 000 портів у 150 країнах світу. Тільки за 2023 рік вони отримали 5 183 повідомлення.

Вони наголошують, що так звані «чайові» суперечать міжнародному антикорупційному законодавству. Офіційно судноплавні компанії забороняють подібну практику, але багато хто з моряків каже, що такі речі часто трапляються. Експерти припускають, що судноплавні компанії дивляться на це крізь пальці, зосереджені на дотриманні графіків.

Одним із найгірших випадків, про які розповіла організація, був інцидент із капітаном, якого під дулом пістолета забрали з судна за відмову віддати цигарки портовим чиновникам. Його утримували та звинуватили у «порушеннях положень», наклавши штраф.

Інші випадки були менш драматичними, як-от історія моряка, у якого портовий чиновник намагався забрати 5 кг сиру з продовольчих запасів. Вимагання саме їжі, напоїв, цигарок чи грошей, за словами моряків, трапляються надто часто. Деякі члени екіпажу бояться повідомляти про інциденти, побоюючись втратити роботу в галузі.

MACN повідомила ВВС, що співпрацює з урядами дев'яти країн у боротьбі з корумпованими чиновниками. Однак вони визнали ВВС, що попереду ще багато роботи в цьому напрямку. MACN заявила, що працює над тим, щоб допомогти компаніям зрозуміти ризики і розробити більш чітко сформульовану політику, яка допоможе боротися з корупцією.

Раніше MACN відвідувала Україну в рамках програми колективних дій та залучення зацікавлених сторін, зокрема зустрічалася з Профспілкою робітників морського транспорту України.

More news with tag #In World

Dark fleet’s growing role in seafarer abandonments showcased by ageing gas tankers

Amid a rise in seafarer abandonments linked to vessels employed in sanctions trades, a fleet of gas tankers stands out as a repeat offender.

Youth Conference at ITF Congress: Key Points

Today, October 18, the Youth Conference was held as part of the ITF Congress in Marrakesh. The session focused on setting and approval a five-year strategic plan while addressing critical issues faced by young workers, such as mental health, occupational safety, and youth involvement in the development of collective bargaining agreements.

Реалії та виклики для ПРМТУ в умовах війни в Україні: Олег Григорюк в інтерв'ю норвезькому виданню FriFagbevegelse

Під час війни робота Профспілки робітників морського транспорту України набула нових масштабів і значення. Моряки та портовики, що працюють під загрозою ракетних ударів, щодня стикаються з небезпекою та невизначеністю. Портова інфраструктура постійно зазнає атак, але ПРМТУ продовжує підтримувати своїх спілчан як в Україні, так і за кордоном, водночас дякуючи міжнародним партнерам за допомогу.

Золота нагорода ITF за захист інтересів транспортників

На 46-му Конгресі ITF Михайло Кірєєв, перший заступник Голови ПРМТУ, був удостоєний Золотої нагороди, що символізує визнання його непохитної відданості справі працівників транспорту в усьому світі.

Thank you for contacting us!