Понад 300 суден були незаконно зареєстровані

Більше 300 суден по світу були шахрайським способом включені в морські регістри суден, повідомляє морський клуб взаємного страхування Standard Club.

У світлі різкого збільшення шахрайських реєстрацій суден, Міжнародна морська організація (ІМО) докладає всіх зусиль для боротьби з подібними регістрами, що діють без відома урядів, які вони нібито представляють.

Згідно з даними Standard Club, 73 судна незаконно ходили під прапором Демократичної Республіки Конго; 91 судно було незаконно зареєстровано під прапором Фіджі і 150 суден - під прапором Федеральних Штатів Мікронезії.

Для вирішення цієї проблеми ІМО розробляє всеосяжну базу даних регістрів - Глобальну інтегровану систему інформації про судноплавство (ГІСІС). Зокрема, «реєстр регістрів» буде містити імена та контактні дані національних органів управління або уповноважених органів, що відповідають за реєстрацію суден. База даних також буде містити інформацію про країни, які не здійснюють реєстрацію суден, будь то «внутрішня» реєстрація або міжнародна.

З тих пір як були введені міжнародні санкції щодо Ірану і Північної Кореї у відповідь на їхні ядерні і балістичні програми, деякі судна, щоб уникнути санкцій, використовували такі методи як відключення автоматичної ідентифікаційної системи (АІС) або надання неправдивої інформації про реєстрацію судна під прапором .

Комітет ООН з санкцій вимагає від держав прапора скасування реєстрації судна, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що воно залучено в діяльність, заборонену резолюціями Ради безпеки ООН. Інші держави, в свою чергу, повинні відмовити в реєстрації суднам, чия реєстрація була скасована з цієї причини.

ІМО має намір розробити у співпраці з Радою безпеки ООН базу даних із зручним пошуком, в якій будуть відображатися судна, на які поширюються резолюції Ради безпеки.

Очікується, що розробка буде завершена у 2021 році.

Більше новин з тегом #Моряки

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Дякуємо за звернення!