Статус біженця

Відповідно до норм міжнародного права та права ЄС, статус біженця можна отримати лише в тій країні, кордон з якою Ви законно перетнули.

Проте, відповідно до права ЄС, Ви маєте право подаватись на статус біженця лише в першій державі-члена ЄС, кордон якої Ви законно перетнули.

Звернутись щодо оформлення статусу біженця можна під час перетину кордону у відповідному прикордонному пункті. Також, в разі наявності черги, можна звернутись до інших відділень прикордонної служби, або до спеціальних служб з питань біженців.

Важливо знати, що отримання статусу біженця займає тривалий час, в середньому – 6 місяців. Під час процесу розгляду надання статусу біженця документи, що посвідчують особу, мають знаходитись у відповідних інституціях.

Статус біженця гарантує наступне:

- право на проживання у таборі для біженців;

- надання спеціального документа, який дозволяє пересуватись між країнами-членами ЄС;

- право на працю;

- право на освіту;

- право на визнання дипломів, виданих в Україні;

- право на соціальне забезпечення та медичне обслуговування;

- право на щомісячну допомогу.

Проте у період до моменту отримання статусу біженця (а це може тривати в середньому до 6 місяців) особа не може залишити приймаючу країну, не може працевлаштуватися до моменту отримання статусу біженця, а також у разі відмови у наданні такого статусу, перебуває у країні без документів, що посвідчують особу.

Статус біженця не перешкоджає поверненню людини в країну її громадянства після закінчення обставин, які були основою надання статусу біженця.

Більше новин з тегом #В світі

Поширені питання щодо тимчасових обмежень у прийнятті нових заяв на надання консульських послуг

Коментар МЗС України

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Дякуємо за звернення!