Статус біженця

Відповідно до норм міжнародного права та права ЄС, статус біженця можна отримати лише в тій країні, кордон з якою Ви законно перетнули.

Проте, відповідно до права ЄС, Ви маєте право подаватись на статус біженця лише в першій державі-члена ЄС, кордон якої Ви законно перетнули.

Звернутись щодо оформлення статусу біженця можна під час перетину кордону у відповідному прикордонному пункті. Також, в разі наявності черги, можна звернутись до інших відділень прикордонної служби, або до спеціальних служб з питань біженців.

Важливо знати, що отримання статусу біженця займає тривалий час, в середньому – 6 місяців. Під час процесу розгляду надання статусу біженця документи, що посвідчують особу, мають знаходитись у відповідних інституціях.

Статус біженця гарантує наступне:

- право на проживання у таборі для біженців;

- надання спеціального документа, який дозволяє пересуватись між країнами-членами ЄС;

- право на працю;

- право на освіту;

- право на визнання дипломів, виданих в Україні;

- право на соціальне забезпечення та медичне обслуговування;

- право на щомісячну допомогу.

Проте у період до моменту отримання статусу біженця (а це може тривати в середньому до 6 місяців) особа не може залишити приймаючу країну, не може працевлаштуватися до моменту отримання статусу біженця, а також у разі відмови у наданні такого статусу, перебуває у країні без документів, що посвідчують особу.

Статус біженця не перешкоджає поверненню людини в країну її громадянства після закінчення обставин, які були основою надання статусу біженця.

More news with tag #In World

Переговори як інструмент

Представники ПРМТУ пройшли навчання у Міжнародному центрі МОП

Українські курсанти морських закладів освіти склали ЄДКІ за кордоном

Усі тимчасові екзаменаційні центри за кордоном успішно завершили проведення Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Явка була відмінною — усі, хто прийшов на іспит, мали змогу без перешкод його скласти.

Перевтома моряків під час рейсу — прямий ризик для безпеки судноплавства

У Норвегії другому помічнику капітана контейнеровоза NCL Salten висунуто звинувачення у недбалості під час несення вахти, що призвела до посадки судна на мілину поблизу Тронхейма.

Всесвітній день охорони праці

Сьогодні світ відзначає Всесвітній день охорони праці, і цього року девізом стало гасло: «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі».

Thank you for contacting us!