Не звільняти працівників, які виїхали за кордон

Держпраці рекомендує не звільняти працівників, які без попередження виїхали за кордон

Держпраці рекомендує у таких випадках та за відсутності заяви працівника про звільнення не вирішувати питання про розірвання трудових відносин до закінчення воєнного стану.

По-перше, звільнення за власним бажанням або за угодою сторін відповідно до закону має відбуватись виключно за наявності відповідної заяви від працівника.

По-друге, залишення працівником свого робочого місця та не виконання своїх трудових обов’язків через воєнні дії не може вважатись прогулом без поважної причини.

Тому до завершення бойових дій роботодавцям рекомендується:

- НЕ вирішувати питання щодо звільнення працівника;

- проставляти у табелі обліку робочого часу позначку «інші причини відсутності»;

- враховувати, що за таким працівником відсутні підстави збереження зарплати;

- за необхідності укласти строковий трудовий договір з іншою особою.

Дані рекомендації опублікували на своїх офіційних сторінках головні управління Держпраці (https://kh.dsp.gov.ua/news/chy-mozhna-zvilnyty-pratsivnyka-koly-vin-bez-poperedzhennia-vyikhav-za-kordon-pid-chas-voiennoho-stanu/).

Більше новин з тегом #В світі

Мандрівка «Потяг пам’яті»

ETF (Європейська федерація транспортників) та Friedrich-Ebert-Stiftung (Фонд Фрідріха Еберта) організували унікальну навчальну подорож для молодих профспілківців з метою вивчення історії Голокосту, аналізу подій сучасності та виховання нового покоління лідерів, здатних будувати демократію та захищати права людини.

Проблеми з добробутом, оплатою праці та технічним обслуговуванням на ELEEN SOFIA

Міжнародна федерація транспортників (ITF) повідомляє, що наразі взаємодіє з владою Австралії для вирішення справи про жорстоке поводження з екіпажем, розкрадання заробітної плати та жахливі умови на борту балкера, що належить болгарській компанії. Судно також перебуває під арештом австралійських прикордонників; його затримано в Гледстоуні.

Опитування: ваш голос має значення!

Жінки становлять лише приблизно 2% світової морської робочої сили.

ПРМТУ представила Україну в Програмі розвитку портових працівників

За сприянням Профспілки робітників морського транспорту України, ПРМТУ та ДП «Адміністрація морських портів України» представили Україну в Програмі розвитку портових працівників (при обробці насипних вантажів) — Portworker Development Programme in Bulk Terminals (PDPII), запровадженій Міжнародною організацією праці. Навчання проходило на базі Корейського портового навчального інституту Бусану, який є найкращим експертним закладом з підготовки портових працівників в Кореї.

Дякуємо за звернення!