Не звільняти працівників, які виїхали за кордон

Держпраці рекомендує не звільняти працівників, які без попередження виїхали за кордон

Держпраці рекомендує у таких випадках та за відсутності заяви працівника про звільнення не вирішувати питання про розірвання трудових відносин до закінчення воєнного стану.

По-перше, звільнення за власним бажанням або за угодою сторін відповідно до закону має відбуватись виключно за наявності відповідної заяви від працівника.

По-друге, залишення працівником свого робочого місця та не виконання своїх трудових обов’язків через воєнні дії не може вважатись прогулом без поважної причини.

Тому до завершення бойових дій роботодавцям рекомендується:

- НЕ вирішувати питання щодо звільнення працівника;

- проставляти у табелі обліку робочого часу позначку «інші причини відсутності»;

- враховувати, що за таким працівником відсутні підстави збереження зарплати;

- за необхідності укласти строковий трудовий договір з іншою особою.

Дані рекомендації опублікували на своїх офіційних сторінках головні управління Держпраці (https://kh.dsp.gov.ua/news/chy-mozhna-zvilnyty-pratsivnyka-koly-vin-bez-poperedzhennia-vyikhav-za-kordon-pid-chas-voiennoho-stanu/).

Більше новин з тегом #В світі

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Нові можливості для моряків: допомога в оформленні кваліфікаційних документів

Юридичний консультаційний центр MTWTU LAW HUB безкоштовно супроводжує моряків, членів ПРМТУ на всіх етапах подачі та отримання кваліфікаційних документів.

Тіньовий флот рф: загроза для міжнародного судноплавства

За даними порталу War & Sanctions, російський тіньовий танкерний флот налічує 89 капітанів і 625 суден, які систематично порушують міжнародне морське право.

Дякуємо за звернення!