Моряки, які застрягли в Туреччині, скоро повернуться додому

Тільки вчора відбулася зустріч з родичами моряків, які були обдурені посередніком в працевлаштуванні і залишені в Туреччині, а вже сьогодні, 4 серпня, Профспілка робітників морського транспорту України отримала з головного офісу Міжнародної федерації транспортників (ITF) в Лондоні підтвердження того, що кошти на репатріацію моряків і оплату заборгованості за готель і харчування будуть виділені з надзвичайного фонду ITF.

Нагадаємо, що 20 українських моряків були знаходились в місті Карасу, Туреччина, майже місяць, після того, як несумлінний посередник «Харатян Крю Менеджмент» направив їх нібито на роботу на суднах ARIF CAPTAIN (IMO 7721897, прапор Туреччини) і RACHEL BORCHARD (IMO 9212010, прапор Маршаллови острови). Не дочекавшись обіцяного рейсу, 13 моряків днями повернулися додому, ще 7 людей залишилися в Туреччині, бо їх сім'ї не знайшли кошти для оплати боргу за проживання в готелі та переліт. «Незважаючи на те, що моряки не є членами ПРМТУ або іншої профспілки, аффилированного ITF, ми не могли залишитися байдужими до цієї проблеми, розуміючи, що в ситуації, що склалася в світі на допомогу нашим громадянам сподіватися, на жаль, не від кого», -зазначив Олег Григорюк, Перший заступник Голови ПРМТУ.

За словами рідних, засобів для вирішення питання у них немає, адже гроші на «комісійні» за працевлаштування багатьом з них довелося взяти в борг, природно, не від хорошого життя.

«Як тільки ми дізналися про проблему, ми негайно зв'язалися з Координатором інспекторів ITF Стівеном Троусдейлом, який не раз відвідував Україну в рамках семінарів UNION WEEK, які були організовані ПРМТУ протягом останніх 4-х років, а також з іншими робочими візитами і особисто бачив зусилля, які вживає ПРМТУ для допомоги українським морякам», - зазначив Олег Григорюк.

Саме добрі відносини і багаторічний досвід роботи стали причиною, по якій Профспілці вдалося в найкоротші терміни отримати схвалення на виділення коштів.

Свій внесок у вирішення питання вніс і консул Генерального консульства України в Стамбулі Олександр Дімчев, який вступив у перемовини з господарем одного з готелів, що дозволило істотно знизити розмір боргу за проживання та харчування.

Тим часом, моряки, які вже встигли повернутися, прийняли рішення звертатися до відповідних органів із заявою. Їм Профспілка надала юриста, який буде їх консультувати.

Більше новин з тегом #Моряки

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

ХДМА: 14 років у статусі академії та майже два століття освітньої традиції

У Морському юніон центрі відбулося урочисте відзначення 14-ї річниці з дня надання Херсонській державній морській академії статусу академії. Історія закладу налічує майже два століття — це роки формування поколінь фахівців, відданих морській справі.

Дякуємо за звернення!