Моряки, які застрягли в Туреччині, скоро повернуться додому

Тільки вчора відбулася зустріч з родичами моряків, які були обдурені посередніком в працевлаштуванні і залишені в Туреччині, а вже сьогодні, 4 серпня, Профспілка робітників морського транспорту України отримала з головного офісу Міжнародної федерації транспортників (ITF) в Лондоні підтвердження того, що кошти на репатріацію моряків і оплату заборгованості за готель і харчування будуть виділені з надзвичайного фонду ITF.

Нагадаємо, що 20 українських моряків були знаходились в місті Карасу, Туреччина, майже місяць, після того, як несумлінний посередник «Харатян Крю Менеджмент» направив їх нібито на роботу на суднах ARIF CAPTAIN (IMO 7721897, прапор Туреччини) і RACHEL BORCHARD (IMO 9212010, прапор Маршаллови острови). Не дочекавшись обіцяного рейсу, 13 моряків днями повернулися додому, ще 7 людей залишилися в Туреччині, бо їх сім'ї не знайшли кошти для оплати боргу за проживання в готелі та переліт. «Незважаючи на те, що моряки не є членами ПРМТУ або іншої профспілки, аффилированного ITF, ми не могли залишитися байдужими до цієї проблеми, розуміючи, що в ситуації, що склалася в світі на допомогу нашим громадянам сподіватися, на жаль, не від кого», -зазначив Олег Григорюк, Перший заступник Голови ПРМТУ.

За словами рідних, засобів для вирішення питання у них немає, адже гроші на «комісійні» за працевлаштування багатьом з них довелося взяти в борг, природно, не від хорошого життя.

«Як тільки ми дізналися про проблему, ми негайно зв'язалися з Координатором інспекторів ITF Стівеном Троусдейлом, який не раз відвідував Україну в рамках семінарів UNION WEEK, які були організовані ПРМТУ протягом останніх 4-х років, а також з іншими робочими візитами і особисто бачив зусилля, які вживає ПРМТУ для допомоги українським морякам», - зазначив Олег Григорюк.

Саме добрі відносини і багаторічний досвід роботи стали причиною, по якій Профспілці вдалося в найкоротші терміни отримати схвалення на виділення коштів.

Свій внесок у вирішення питання вніс і консул Генерального консульства України в Стамбулі Олександр Дімчев, який вступив у перемовини з господарем одного з готелів, що дозволило істотно знизити розмір боргу за проживання та харчування.

Тим часом, моряки, які вже встигли повернутися, прийняли рішення звертатися до відповідних органів із заявою. Їм Профспілка надала юриста, який буде їх консультувати.

Більше новин з тегом #ITF

На Филиппинах забронированы два отеля под карантин для моряков

Международный совет морских работодателей (IMEC), Международная федерация транспортников (ITF) и филиппинский профсоюз моряков AMOSUP в рамках экспериментальной программы проверки экипажей судов на COVID-19 зарезервировали в Маниле два крупных отеля для прохождения карантина сотнями моряков.

Зміни кордонів Зон підвищеного ризику

З 1 листопада 2020 року в списки Зон підвищеного ризику, що містяться в колективних договорах стандарту IBF і ITF, будуть внесені поправки, які відображають нинішню ситуацію з піратством у водах Західної і Східної Африки, особливо, що стосується інтенсивності, місць нападів і викрадень.

Сила в єдності: як ITF і ПРМТУ повернули українського моряка додому

У липні цього року в Профспілку робітників морського транспорту України за допомогою звернувся CEO крюїнговою компанії Singh Marine Management Ltd. доктор Бінай Сінх.

Спільна заява ITF і JNG: про права моряків і про нинішню кризу змін екіпажів

На нашу галузь припадає 90% світової торгівлі. Історично склалося так, що ми грали найважливішу роль в розвитку національних економік та глобальному процвітанні.

Дякуємо за увагу!
Будь ласка, заповніть форму нижче, і ми будемо раді відповісти на Ваше запитання!

Дякуємо за звернення!