ІМО продовжує роботу над підготовкою Керівництва із справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів на морі

25 жовтня відбулося друге онлайн засідання Кореспондентської групи з розробки Керівництва із справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів під час роботи на судні.

Зазначена Кореспондентська група утворена рішенням 110-ої сесії Юридичного комітету Міжнародної морської організації (ІМО) з метою розробки оновленого Керівництва, положення якого мають гарантувати дотримання прав моряків у разі їх затримання правоохоронними органами іноземних держав, у томі числі право на незалежну правовому допомогу, право мати перекладача, право на вільне на приватне спілкування з консулом та інші базові права.

Позицію Міжнародної федерації транспортників (ITF) в Кореспондентській групі представляв радник Голови ПРМТУ.Нагадаємо, що робота з підготовки нового Керівництва була розпочата саме з пропозиції ПРМТУ, підтриманої ITF та Міністерством закордонних справ України.

Українські моряки, на жаль, часто страждають від безпідставних затримань правоохоронними органами, у тому числі за підозрою у вчиненні контрабандних перевезень наркотичних речовин. В більшості випадків такі контрабандні перевезення організовуються транснаціональними злочинними групами. Моряки, особливо під час контейнерних перевезень, не володіють об’єктивною інформацію про вміст опломбованого митними печатками контейнера. Незважаючи на це, моряки арештовуються правоохоронними органами, часто на тривалий час без будь-якої подальшої компенсації та реабілітації за безпідставні затримання.

Впевнені, що жоден моряк не може бути безпідставно звинувачений у вчиненні злочину тільки за те, що виконує свою роботу. Кожен моряка повинен мати гарантовано право на справедливе поводження у разі затримання незалежно від його національності або місця затримання.

Більше новин з тегом #Моряки

Ключові поправки до MLC, 2006 набувають чинності

23 грудня 2024 року знаменує важливу дату для морської індустрії, оскільки офіційно набуває чинності новий пакет поправок до Конвенції про працю в морському судноплавстві 2006 року, спрямований на подальше поліпшення умов праці та життя в морі та вирішення деяких ключових проблем, з якими зіткнулися моряки під час пандемії COVID-19.

Ексклюзив Shipping Intel: Голова ПРМТУ Олег Григорюк про війну, міжнародну підтримку та допомогу морякам

Олег Григорюк - видатний діяч у глобальному руху захисту прав морських робітників, Голова Профспілки робітників морського транспорту України.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ПРМТУ

Щодо складання у 2025 році єдиного державного кваліфікаційного іспиту здобувачами освіти за спеціальністю 271 «Морський та внутрішній водний транспорт»

Підтримка українських працівників морського транспорту: захист прав та допомога

Голова ПРМТУ Олег Григорюк зустрівся із Постійним представником України при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Євгенією Філіпенко. Основна увага була зосереджена на питаннях підтримки українських працівників морського транспорту та захисту їхніх прав як в Україні, так і за її межами.

Дякуємо за звернення!