Українські моряки визнані державами Європейського Союзу

За даними звіту EMSA - децентралізованого агентства Європейського Союзу, що забезпечує контроль за виконанням європейського законодавства в сфері морської безпеки, - станом на 31 грудня 2019 року Україна потрапила в список лідерів серед країн, що не входять в ЄС за кількістю офіцерів, які мають сертифікати відповідності, визнані державами-членами ЄС.


Нагадаємо, що в квітні 2019 року Європейський парламент проголосував за перегляд Директиви 2008/106 / EC про мінімальний рівень підготовки моряків. Перегляд мав на увазі зміну системи визнання морської освіти і сертифікації моряків в ЄС. Нові поправки до цієї Директиви встановили механізм для збору інформації про свідчення і сертифікати, виданих морякам державами-членами Європейського Союзу.

Статистичний огляд, представлений в звіті EMSA, показав, що серед держав, які не входять до ЄС, але видають сертифікати відповідності, визнані державами Європейського Союзу, Україна займає другу позицію з 23 449 моряками. У філіппінців сертифікати, які визнають держави-члени ЄС, є у 39 145 моряків, в Російській Федерації - у 16 766, в Індії - у 8 594 і в Туреччині - у 4 997 моряків.

Більше новин з тегом #Моряки

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

ХДМА: 14 років у статусі академії та майже два століття освітньої традиції

У Морському юніон центрі відбулося урочисте відзначення 14-ї річниці з дня надання Херсонській державній морській академії статусу академії. Історія закладу налічує майже два століття — це роки формування поколінь фахівців, відданих морській справі.

Дякуємо за звернення!