Питання автоматизації обговорили на Конференції морської секції ITF

15 жовтня в рамках 44 Конгресу ITF пройшла Конференція морської секції ITF, на якій були порушені актуальні проблеми, з якими стикаються або зіткнуться в найближчому майбутньому моряки. Звичайно, основна увага була прикута до питань автоматизації та наслідків стрімкого розвитку технологій.

На Конференції було представлене дослідження, проведене Світовим морським університетом (WMU) спільно з ITF. Президент WMU Клеопатра Думбія-Генрі, яка раніше працювала в Міжнародній організації праці і була ідеологом створення MLC, 2006, зазначила, що технології - це один з аспектів нашого життя, від якого ми не можемо піти, тому морській освіті необхідно йти в ногу з часом і бути готовим до впливу автоматизації на працівників морського транспорту.

Жаклін Сміт, Морський координатор ITF, розповіла про пріоритетні напрямки роботи Морської секції федерації, серед яких виділила три напрямки: зростання і активізація чисельності, інноваційні кампанії, глобальна і регіональна політика.

Причому, кажучи про зростання та активізацію чисельності, пані Сміт особливу увагу приділила просуванню жінок-моряків і молодих моряків. Також вона наголосила на важливості інвестицій в розвиток навичок моряків, що відкриє для них нові можливості як на борту суден, так і на березі, з огляду на стрімкий розвиток автономного судноплавства. Так, дослідження WMA показує, що до 2040 року кількість суден, керованих штучним інтелектом виросте до 15%.

В рамках Конференції морської секції ITF кожна профспілка мала можливість внести свої пропозиції щодо напрямків роботи Секції. ПРМТУ внісла відразу дві пропозиції, які були озвучені Олегом Григорюком, Головою Чорноморської первинної профспілкової організації моряків, Першим заступником Голови ПРМТУ. Пропозиції ПРМТУ торкнулися реалізації білатеральних відносин в процесі взаємодії національних профспілок з метою представництва інтересів членів профспілки, а також захисту прав молодих моряків і докерів.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!