Статус біженця

Відповідно до норм міжнародного права та права ЄС, статус біженця можна отримати лише в тій країні, кордон з якою Ви законно перетнули.

Проте, відповідно до права ЄС, Ви маєте право подаватись на статус біженця лише в першій державі-члена ЄС, кордон якої Ви законно перетнули.

Звернутись щодо оформлення статусу біженця можна під час перетину кордону у відповідному прикордонному пункті. Також, в разі наявності черги, можна звернутись до інших відділень прикордонної служби, або до спеціальних служб з питань біженців.

Важливо знати, що отримання статусу біженця займає тривалий час, в середньому – 6 місяців. Під час процесу розгляду надання статусу біженця документи, що посвідчують особу, мають знаходитись у відповідних інституціях.

Статус біженця гарантує наступне:

- право на проживання у таборі для біженців;

- надання спеціального документа, який дозволяє пересуватись між країнами-членами ЄС;

- право на працю;

- право на освіту;

- право на визнання дипломів, виданих в Україні;

- право на соціальне забезпечення та медичне обслуговування;

- право на щомісячну допомогу.

Проте у період до моменту отримання статусу біженця (а це може тривати в середньому до 6 місяців) особа не може залишити приймаючу країну, не може працевлаштуватися до моменту отримання статусу біженця, а також у разі відмови у наданні такого статусу, перебуває у країні без документів, що посвідчують особу.

Статус біженця не перешкоджає поверненню людини в країну її громадянства після закінчення обставин, які були основою надання статусу біженця.

Більше новин з тегом #В світі

Зростаюча роль «тіньового флоту» у випадках залишення моряків

На тлі зростання кількості випадків залишення моряків, пов'язаних із суднами, задіяними в санкційній торгівлі, флот газових танкерів виділяється як порушник-рецидивіст.

Молодіжна конференція на Конгресі МФТ: Ключові питання

Сьогодні, 18 жовтня, в рамках Конгресу ITF в Марракеші відбулася Молодіжна конференція. Сесія була присвячена розробці тa затвердженню п'ятирічного стратегічного плану.

Реалії та виклики для ПРМТУ в умовах війни в Україні: Олег Григорюк в інтерв'ю норвезькому виданню FriFagbevegelse

Під час війни робота Профспілки робітників морського транспорту України набула нових масштабів і значення. Моряки та портовики, що працюють під загрозою ракетних ударів, щодня стикаються з небезпекою та невизначеністю. Портова інфраструктура постійно зазнає атак, але ПРМТУ продовжує підтримувати своїх спілчан як в Україні, так і за кордоном, водночас дякуючи міжнародним партнерам за допомогу.

Золота нагорода ITF за захист інтересів транспортників

На 46-му Конгресі ITF Михайло Кірєєв, перший заступник Голови ПРМТУ, був удостоєний Золотої нагороди, що символізує визнання його непохитної відданості справі працівників транспорту в усьому світі.

Дякуємо за звернення!