ПРМТУ провела робочу зустріч з норвезькими судновласниками

Сьогодні Перший заступник Голови ПРМТУ Олег Григорюк взяв участь у зустрічі з представниками норвезьких братських профспілок, а саме: Профспілки моряків Норвегії (NSU), Профспілки морських механіків Норвегії (NUME) і Норвезької асоціації морських офіцерів (NMOA), а також Норвезької асоціації судновласників (NSA ).

NSA - одне з найбільших об'єднань судновласників в світі. На суднах членів Асоціації в морській і офшорної індустрії працює близько 55 000 моряків 50 різних національностей, серед яких - українські моряки. Кожні два роки ПРМТУ за участю норвезьких профспілок проводить переговори з представниками Асоціації, покращуючи тексти колективного договору і розширюючи соціальні гарантії для українців, що працюють на борту норвезьких судновласників.

Останній раунд переговорів на період 2019-2020 роки відбувся в грудні 2018- го. Тоді, нагадаємо, більшість пропозицій, винесених на розгляд профспілковою стороною, були прийняті роботодавцями.

Незважаючи на те, що поточний договір дійсний до кінця цього року, зміни, внесені у Maritime Labour Act - документ, що регламентує умови праці та побуту моряків, які працюють на суднах під прапором Норвегії (NIS), - необхідно було зафіксувати і в тексті колективного договору.

Крім цього, сторони обговорили можливість надання пенсійного забезпечення українським морякам, які працюють на суднах під національним і «зручним» прапорами. Асоціація підтримала таку можливість, однак це питання потребує серйозного юридичного опрацювання та вивчення досвіду братських профспілок.

Також сторони обговорили поточний стан в морській галузі України, перспективи розвитку, нові проекти Асоціації та інші актуальні питання.

Більше новин з тегом #ITF

Досягнуто домовленості про підвищення мінімальної зарплати для моряків

Міжнародна організація праці (МОП) завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії (JMC), яке відбулося в Женеві 14 і 15 квітня 2025 року.

ПРМТУ відстояла права затриманих моряків

У листопаді 2024 року двоє моряків, членів ПРМТУ, опинилися у складній юридичній ситуації за кордоном. Вони були затримані після нещасного випадку за участю іншого члена екіпажу, який зазнав серйозної травми руки.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Профспілка розширює співробітництво

Нові привілеї для українських моряків

Дякуємо за звернення!