ПРМТУ провела робочу зустріч з норвезькими судновласниками

Сьогодні Перший заступник Голови ПРМТУ Олег Григорюк взяв участь у зустрічі з представниками норвезьких братських профспілок, а саме: Профспілки моряків Норвегії (NSU), Профспілки морських механіків Норвегії (NUME) і Норвезької асоціації морських офіцерів (NMOA), а також Норвезької асоціації судновласників (NSA ).

NSA - одне з найбільших об'єднань судновласників в світі. На суднах членів Асоціації в морській і офшорної індустрії працює близько 55 000 моряків 50 різних національностей, серед яких - українські моряки. Кожні два роки ПРМТУ за участю норвезьких профспілок проводить переговори з представниками Асоціації, покращуючи тексти колективного договору і розширюючи соціальні гарантії для українців, що працюють на борту норвезьких судновласників.

Останній раунд переговорів на період 2019-2020 роки відбувся в грудні 2018- го. Тоді, нагадаємо, більшість пропозицій, винесених на розгляд профспілковою стороною, були прийняті роботодавцями.

Незважаючи на те, що поточний договір дійсний до кінця цього року, зміни, внесені у Maritime Labour Act - документ, що регламентує умови праці та побуту моряків, які працюють на суднах під прапором Норвегії (NIS), - необхідно було зафіксувати і в тексті колективного договору.

Крім цього, сторони обговорили можливість надання пенсійного забезпечення українським морякам, які працюють на суднах під національним і «зручним» прапорами. Асоціація підтримала таку можливість, однак це питання потребує серйозного юридичного опрацювання та вивчення досвіду братських профспілок.

Також сторони обговорили поточний стан в морській галузі України, перспективи розвитку, нові проекти Асоціації та інші актуальні питання.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки домоглися підвищення зарплати для моряків

Новий договір IBF забезпечить підвищення зарплати та покращення умов праці моряків вже з 1 січня 2024 року.

Перспективи для українських моряків на суднах під Данським міжнародним реєстром суден

Сьогодні Данська асоціація судноплавства та Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підписали колективну угоду, що на першому етапі стосується українських офіцерів на суднах під Данським міжнародним реєстром суден (DIS).

Морська англійська з Профспілкою

Нові горизонти для кар'єри моряків

Великі компанії не використовують адреси електронної пошти Gmail та Yahoo при наборі персоналу

На сайті Міжнародної федерації транспортників www.itfshipbesure.org повідомляється про шахрайські схеми, пов'язані з наймом морського персоналу.

Дякуємо за звернення!