ІМО зосереджена на звітуванні про втрачені контейнери

107-а сесія Комітету з безпеки на морі ІМО з метою подальшого прийняття схвалила проект поправок до Розділу V Конвенції SOLAS щодо звітування про втрачені контейнери.

Контейнери, що губляться за бортом, становлять серйозну небезпеку для судноплавства і безпеки на морі в цілому, зокрема для прогулянкових вітрильних яхт, рибальських суден та інших невеликих суден, а також для морського середовища. Даний проект також стосується роботи над проблемою морського сміття.

Проект поправок до Розділу V Конвенції SOLAS (Безпека судноплавства) стосується, зокрема, Правила 31 (Повідомлення про небезпеку) і вимагає від капітана кожного судна, причетного до втрати вантажного контейнера (-ів), повідомляти подробиці такого інциденту суднам, що знаходяться поблизу, найближчій прибережній державі, а також державі прапора, яка зобов'язана повідомити про інцидент ІМО.

Проект також стосується Правила 32 (Необхідна інформація в повідомленнях про небезпеку), уточнюючи інформацію, яку необхідно повідомляти, включаючи місцезнаходження, кількість контейнерів тощо.

Також було узгоджено нову комплексну ініціативу «Розробка заходів щодо запобігання втрат контейнерів у морі» з кінцевим терміном завершення до 2025 року.

Нагадаємо, нещодавній звіт Всесвітньої ради судноплавства показав, що лише у 2022 році в морі було втрачено 661 контейнер, тоді як середній показник втрат за останні три роки становив 2 301 контейнер на рік (2020-2022).

Більше новин з тегом #В світі

Поширені питання щодо тимчасових обмежень у прийнятті нових заяв на надання консульських послуг

Коментар МЗС України

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Дякуємо за звернення!