«Думаю тільки про одне: як би добре зараз було б у рейсі»

Війна об'єднала непоєднуване. Учитель став танкістом, юрист - артилеристом, а моряки - піхотинцями. Зовсім не важливо, ким ти був раніше, головне – хто ти є зараз. А зараз усі – захисники. Член ПРМТУ, мессмен V.Ships Владислав Маркосян знає, як це, коли треба розпочати все з нуля: вчитися тим навичкам, про які навіть не думав. Владислав не бачив родину майже рік, і хоча він звик до довгих розлук, навіть для нього це важко. Проте моряк точно знає свою мотивацію: побачити посмішку дружини й доньки та пограти з сином у футбол. Такі прості речі надають сенс у найтемніші часи.

- Розкажіть, чому обрали професію моряка?

- У мене морська сім'я: тато, дядько, брат. Але, скажу чесно, спочатку, я не хотів приєднуватися до сімейної династії, але з часом родичі все-таки вмовили мене спробувати. І ось перший рейс, другий, і так затягнуло. Уже 7 контрактів зробив. Для мене море – це не тільки фінансова стабільність, але ще й хороша компанія. От ви знаєте, де найкрасивіший захід сонця? Тільки ввечері на палубі з друзями. Я вам скажу, що навіть у штормах є своя романтика, точніше адреналін.


- Де зустріли війну?

- Я з рейсу прийшов 16 січня, тому застав початок війни вдома. Ажіотаж у магазинах, на заправку не дістатися. Такий хаос! Спочатку ми з сім'єю поїхали в село до родичів, але наближалися травневі свята, ситуація нагніталася, і я зміг умовити родину поїхати до Німеччини. Це було важко, але я дуже переживав за дружину і дітей. До сьогоднішнього дня вони там.


- Як ви доєдналися до лав ЗСУ?

- З перших днів я дзвонив і хотів записатися до тероборони, але мене не взяли. Просто сказали залишити номер і в разі чого мене наберуть. І тут у травні їде сім'я, і мені приходить повістка. Я не боявся, адже я від початку хотів піти добровольцем і тим паче хто, як не ми, захистить країну? Мені пообіцяли місце в Нацгвардії, але там щось не вийшло і мене відправили в піхоту.


- Чи були у вас бойові виїзди?

- Я був кулеметником. Виїжджали на Херсон, ще коли він був окупований. Це липень десь був. Ми працювали за наводками. А вони нас у відповідь добре крили, причому всім, що в них було. Коли тільки приїхали, в окопах спали, і з незвички, коли танчик стріляв, ми підіймалися і ховалися, а на 2-3 ніч зрозуміли, що користі немає від цього. Усі звикли, тому спали далі. Мене вже три рази переводили з того часу. Конкретно зараз працюю на Донецькому напрямку. Думаю тільки про одне: як би добре зараз було б у рейсі.


- Розкажіть про відносини з ПРМТУ?

- З ПРМТУ я з 2015 року. З тих часів, коли тільки почав ходити в рейси. У мирний час ми з Профспілкою в кіно ходили, в аквапарк, на День моряка мене запрошували. А коли почалася війна і мене забрали, то Профспілка допомогла мені матеріально. Ви ж знаєте, як у нас в армії: все дають, але по факту все потрібно купити за власні кошти. Дякую вам величезне, адже від цього залежала моя безпека. Допомогли й моїй родині, яка зараз у Німеччині. У рамках проєкту з німецькою профспілкою ver.di їм надали бокс із предметами першої необхідності. Дякую за це подвійне!


- Чим будете займатися, коли настане Перемога?

- Перші 6-7 місяців я хочу провести з сім'єю вдома. Дуже скучив за ними. Хочеться спокою. А ось потім уже піду в рейс.

Більше новин з тегом #Моряки

Українські курсанти поспілкувалися з лідером ІМО

Однією з важливих складових успішного професійного становлення є спілкування з провідними особистостями, які формують тенденції розвитку галузі та визначають її майбутнє. Саме така можливість випала курсантам та студентам морських навчальних закладів України.

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

ІМО схвалено Керівництво із справедливого поводження з моряками, затриманими за підрозрою у вчиненні злочинів на морі

На засіданні 112-оі сесії Юридичного комітету ІМО схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів на морі.

Соціальний діалог: міжнародний досвід та європейські стандарти

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь у масштабному заході, організованому Національною службою посередництва і примирення спільно з Міжнародною організацією праці, Офісом Ради Європи в Україні та Навчально-науковим інститутом права КНУ імені Тараса Шевченка.

Дякуємо за звернення!