Досягнуто домовленості про підвищення мінімальної зарплати для моряків

Міжнародна організація праці (МОП) завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії (JMC), яке відбулося в Женеві 14 і 15 квітня 2025 року.

Цей важливий двосторонній діалог об'єднав судновласників і профспілки моряків з усього світу, координований Міжнародною палатою судноплавства і Міжнародною федерацією транспортників.

Морський транспорт залишається єдиною галуззю з офіційно визнаною світовою мінімальною заробітною платою, яка діє для моряків з 1958 року. Конвенція про працю в морському судноплавстві 2006 року передбачає, що мінімальна місячна базова заробітна плата для позиції Able Seaman повинна періодично встановлюватися JMC.

За результатами переговорів було прийнято Резолюцію, що встановлює оновлені розміри мінімальної заробітної плати, яку буде подано на затвердження 355-ї сесії Адміністративної ради МОП у листопаді цього року. Нові погоджені цифри виглядають наступним чином:

  • 690 доларів США з 1 січня 2026 року
  • 704 долари США з 1 січня 2027 року
  • 715 доларів США з 1 січня 2028 року

Оновлена структура заробітної плати передбачає збільшення більш ніж на 6% і ґрунтується на попередній 3-річній угоді, укладеній у вересні 2022 року, яка встановила мінімальну заробітну плату на рівні 673 доларів США з 1 січня 2025 року.

Це рішення виходить далеко за межі цифр. Воно відображає не лише зростання вартості життя, а й посилене усвідомлення життєво важливої ролі моряків у підтриманні безперервного руху світової торгівлі, навіть під час криз — таких як пандемія COVID-19, війни та економічну нестабільність. Такий прогрес підтверджує глобальну відданість принципам Конвенції про працю в морському судноплавстві 2006 року, яка захищає справедливі умови праці та гідність моряків у всьому світі.

«Підвищення заробітної плати — не просто фінансовий перегляд, а нагадування про те, що завдяки діалогу між профспілками, роботодавцями та урядами ми можемо ефективно захищати права трудящих і забезпечувати гідні умови праці для тих, хто присвятив своє життя морю. Внесок моряків у світову економіку — безцінний, а справедлива оплата праці є основою їхнього добробуту», — підкреслює Голова ПРМТУ Олег Григорюк.

Більше новин з тегом #ITF

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

ITF: Кількість залишених моряків у 2025 році може перевищити рекорд 2024-го

Згідно з новими даними, опублікованими Міжнародною федерацією транспортників (ITF), кількість випадків залишення суден зросла майже на 33% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Німецька профспілка ver.di висловила щирі співчуття у зв’язку з ракетним ударом по терміналу HHLA в Одесі

Трагедія 23 травня на контейнерному терміналі HHLA в Одесі, коли внаслідок варварського ракетного обстрілу, здійсненого росією, загинули троє і були поранені восьмеро спілчан ПРМТУ, не залишила байдужими міжнародну спільноту. У листі солідарності братська профспілка ver.di висловила глибокі співчуття родинам загиблих та підтримку всім, хто постраждав у результаті цієї жорстокої атаки.

Мирна праця — під обстрілами: росія вбила портовика, члена ПРМТУ

Сьогодні внаслідок ракетного удару, завданого росією по контейнерному терміналу HHLA в Одесі, загинули три працівники порту, члени Профспілки робітників морського транспорту України. Ще шестеро отримали поранення.


Дякуємо за звернення!