Українські моряки визнані державами Європейського Союзу

За даними звіту EMSA - децентралізованого агентства Європейського Союзу, що забезпечує контроль за виконанням європейського законодавства в сфері морської безпеки, - станом на 31 грудня 2019 року Україна потрапила в список лідерів серед країн, що не входять в ЄС за кількістю офіцерів, які мають сертифікати відповідності, визнані державами-членами ЄС.


Нагадаємо, що в квітні 2019 року Європейський парламент проголосував за перегляд Директиви 2008/106 / EC про мінімальний рівень підготовки моряків. Перегляд мав на увазі зміну системи визнання морської освіти і сертифікації моряків в ЄС. Нові поправки до цієї Директиви встановили механізм для збору інформації про свідчення і сертифікати, виданих морякам державами-членами Європейського Союзу.

Статистичний огляд, представлений в звіті EMSA, показав, що серед держав, які не входять до ЄС, але видають сертифікати відповідності, визнані державами Європейського Союзу, Україна займає другу позицію з 23 449 моряками. У філіппінців сертифікати, які визнають держави-члени ЄС, є у 39 145 моряків, в Російській Федерації - у 16 766, в Індії - у 8 594 і в Туреччині - у 4 997 моряків.

Більше новин з тегом #В світі

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Нові можливості для моряків: допомога в оформленні кваліфікаційних документів

Юридичний консультаційний центр MTWTU LAW HUB безкоштовно супроводжує моряків, членів ПРМТУ на всіх етапах подачі та отримання кваліфікаційних документів.

Тіньовий флот рф: загроза для міжнародного судноплавства

За даними порталу War & Sanctions, російський тіньовий танкерний флот налічує 89 капітанів і 625 суден, які систематично порушують міжнародне морське право.

Дякуємо за звернення!