Преференції для громадян України в Словацької Республіки

Після в’їзду до Словацької Республіки громадяни України можуть перебувати в країні протягом 90 днів. Під час перебування в Словаччині протягом цього періоду переміщені громадяни України не мають права на працю та права на державне медичне страхування.

Після в’їзду до Словацької Республіки громадяни України можуть перебувати в країні протягом 90 днів. Під час перебування в Словаччині протягом цього періоду переміщені громадяни України не мають права на працю та права на державне медичне страхування.

Для перебування в Словаччині протягом більш тривалого періоду часу потрібно подати заявку на певний вид перебування, зокрема, на тимчасовий притулок, що на сьогодні є найпростішим способом захисту людей, які тікають від війни, і не вимагає тривалих офіційних процедур, та може надати українським громадянам швидкий та необмежений доступ до ринку праці, охорони здоров’я та доступу до освіти для дітей. З 01.03.2022 року заявку на тимчасовий притулок у Словаччині можуть подати в тому числі і громадяни України.

Кожен іноземець, який прибуває до Словаччини і не є громадянином Європейського Союзу або членом сім’ї громадянина Європейського Союзу, зобов’язаний повідомити про своє проживання в Словацькій Республіці протягом 3 робочих днів з моменту в’їзду в Словацьку Республіку відповідний відділ поліції.

Тимчасовий притулок надає право на роботу та державне медичне страхування.

Національний безкоштовний транспорт для громадян України, які пред’являть дійсний паспорт або ID-картку, включає можливість користуватись послугами:

  • Залізничної компанії Словацької Республіки (ZSSK) (всіма потягами, включаючи InterCity);
  • Транспортної компанії Братислава.

Наступні веб-сайти містять інформацію про розклад потягів та автобусів:

https://www.zssk.sk/en/

https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/

Громадяни України, які попросили або отримали тимчасовий притулок, отримують доступ до невідкладної медичної допомоги, яку оплачує Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки. У разі особливої потреби та на підставі індивідуальної оцінки стану здоров’я заявника Міністерство також оплачує надання інших необхідних медичних послуг. Особа може підтвердити право на надання медичної допомоги лише карткою іноземця, яка вимагає надання тимчасового притулку, або документом про дозвіл на проживання на території Словацької Республіки з відповідною позначкою.

Невідкладна та рятувальна медична допомога надається всім безкоштовно.

Здійснити обмін гривні на євро можна лише в пунктах обміну у великих містах.

Низка банків Словаччини надає громадянам України можливість безкоштовно відкрити банківський рахунок в Словаччині, а також безкоштовно переказати грошові кошти в Україну.

Громадяни України наділені правом безкоштовно отримати SIM-картки.

More news with tag #In World

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь у European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

New Opportunities for Seafarers: Assistance in Obtaining Qualification Documents

The legal consulting centre MTWTU LAW HUB provides free of charge support to seafarers, MTWTU members, at all stages of submitting and receiving qualification documents.

Тіньовий флот рф: загроза для міжнародного судноплавства

За даними порталу War & Sanctions, російський тіньовий танкерний флот налічує 89 капітанів і 625 суден, які систематично порушують міжнародне морське право.

Thank you for contacting us!