Поправки до списків IBF та ITF щодо зон воєнних дій і зон підвищеного ризику

18 серпня 2023 року в результаті засідання Комітету зон бойових операцій IBF (IBF WOAC) та подальшої комунікації зі Спільною переговорною групою роботодавців (JNG) до переліків зон воєнних дій і зон підвищеного ризику IBF і ITF були внесені зміни, що відображають нові ризики, пов'язані з російсько-українським конфліктом.

Зокрема, з 01 вересня 2023 року, з метою врахування останніх підтверджених повідомлень про атаки безпілотників у районі Керченської протоки, а також потенційного використання безпілотників у більш широких районах Чорного моря після припинення дії "Зернової угоди", було додано зону воєнних дій в Азовському морі та зону високого ризику в водах Чорного моря, які потенційно можуть бути атаковані безпілотними літальними апаратами.

Згідно стаття 17.1 Рамкового договору IBF, оновлений перелік зон воєнних дій IBF має зберігатись на борту судна і бути доступним для екіпажу.

Давайте нагадаємо, які наразі зони воєнних дій і підвищеного ризику визначено в Україні.

Зона воєнних дій - Азовське море і Керченська протока на північ від 45° 03' 00' північної широти (чинна з 1 вересня 2023 року по 1 листопада 2023 року з подальшим продовженням за взаємною згодою між сторонами IBF)

Цей район включає всі води і порти Азовського моря і Керченської протоки на північ від широти 45° 03' 00'N.

Зона високого ризику - Чорне море (чинна з 1 вересня 2023 року по 1 листопада 2023 року з подальшим продовженням за взаємною згодою між сторонами IBF)

На півночі ця зона межує з:

- зоною воєнних дій у північній частині Чорного моря на лінії від українсько-румунського кордону до точки 45°10'N 031°00'' східної довготи і до точки 45°21'N 032°30'' східної довготи;

- узбережжя Кримського півострова;

- район воєнних дій в Азовському морі та Керченській протоці, обмежений широтою 45°03'00'N

Зона воєнних дій - Північний регіон Чорного моря (чинна з 1 березня 2022 року по 1 листопада 2023 року з подальшим продовженням за взаємною згодою між сторонами IBF)

Ця зона бойових дій простягається від українсько-румунського кордону до точки 45°10'N 031°00'E і до точки 45°21'N 032°30'E.

Зона воєнних дій - всі порти України (чинна з 1 березня 2022 року по 1 листопада 2023 року з подальшим продовженням за взаємною згодою між сторонами IBF)

Ця зона бойових дій застосовується до всіх суден, незалежно від того, перебувають вони в ходу чи ні, включаючи всі судна, що стоять на якорі і пришвартовані в межах цієї зони.

Під час транзитного проходу судна через усі вищевказані зони, слід вживати заходів захисту моряків 3 рівня Міжнародного кодексу з охорони суден і портових засобів, які можуть включати виділення персоналу або систем, що належним чином знижують вразливість судна. Достатність таких додаткових заходів безпеки повинна визначатися в залежності від типу судна, розміру, вільного простору під час транзиту і швидкості, при цьому, за необхідності, слід консультуватися і звертатися за порадою до відповідної профспілки (профспілок) ITF.

Протягом транзиту/перебування в зоні воєнних дій моряки мають право на отримання бонусу в розмірі 100% базової заробітної плати (має виплачуватися щонайменше протягом 5 днів після входу в зону і далі за кожен день фактичного перебування судна в зоні) і подвоєну компенсацію в разі смерті або втрати працездатності.

У випадку транзиту суден через зону воєнних дій, моряки мають право не продовжувати рейс. У такому випадку моряк повинен бути репатрійований за рахунок компанії з виплатою всіх належних йому виплат, нарахованих до дати повернення в порт найму, а також з виплатою компенсації в розмірі 2-місячної базової заробітної плати.

Для отримання більше детальної інформації на цю тему, ви можете перейти за посиланням та ознайомитись з документами на сайті ПРМТУ.

https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/Nuux5I3MFABpz4L0wCHWYqkFY9Xc0Zqy.pdf

https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/Iny96zs5_nKq7ck0Z2zEzK2UTnTaxkCp.pdf

More news with tag #In World

Dark fleet’s growing role in seafarer abandonments showcased by ageing gas tankers

Amid a rise in seafarer abandonments linked to vessels employed in sanctions trades, a fleet of gas tankers stands out as a repeat offender.

Youth Conference at ITF Congress: Key Points

Today, October 18, the Youth Conference was held as part of the ITF Congress in Marrakesh. The session focused on setting and approval a five-year strategic plan while addressing critical issues faced by young workers, such as mental health, occupational safety, and youth involvement in the development of collective bargaining agreements.

Реалії та виклики для ПРМТУ в умовах війни в Україні: Олег Григорюк в інтерв'ю норвезькому виданню FriFagbevegelse

Під час війни робота Профспілки робітників морського транспорту України набула нових масштабів і значення. Моряки та портовики, що працюють під загрозою ракетних ударів, щодня стикаються з небезпекою та невизначеністю. Портова інфраструктура постійно зазнає атак, але ПРМТУ продовжує підтримувати своїх спілчан як в Україні, так і за кордоном, водночас дякуючи міжнародним партнерам за допомогу.

Золота нагорода ITF за захист інтересів транспортників

На 46-му Конгресі ITF Михайло Кірєєв, перший заступник Голови ПРМТУ, був удостоєний Золотої нагороди, що символізує визнання його непохитної відданості справі працівників транспорту в усьому світі.

Thank you for contacting us!