«Україна – морська держава. Так було, так є, і так завжди буде»

Саме з таких слів розпочав свій виступ Президент України Петро Порошенко в рамках робочого візиту в Придунайський регіон 12 лютого 2019 року.

В Ізмаїлі Президент і Міністр інфраструктури України Володимир Омелян провели нараду з представниками морської та портової сфери, а також курсантами та професорсько-викладацьким складом Національного Університету «Одеська морська академія» та його Дунайського інституту.

В ході наради було піднято ряд найбільш актуальних проблем морегосподарського комплексу. Так, Петро Порошенко зазначив, що присутність на морі - важливий національний інтерес, і зусилля його команди, крім іншого, будуть спрямовані на те, щоб зберегти статус України як морської держави.

Президент підкреслив, що вже найближчим часом в портах на Дунаї, в тому числі і Ізмаїлі, пройде оновлення інфраструктури. Це пов'язано з участю у програмі «Європа-Азія». Також Україна буде активно рухатися в НАТО, щоб зуміти протистояти Росії.

Не залишилися без уваги і питання, що стосуються моряків. Глава держави відзначив високий рівень освіти у морських навчальних закладах країни, зокрема, в Національному університеті «Одеська морська академія».

«Я пишаюся тим, що Україна сьогодні входить до п'ятірки лідерів за кількістю офіцерів на ринку морських перевезень. Я готовий разом з вами працювати над зміцненням і розвитком нашого морського освітнього потенціалу».

Ректор НУ «ОМА» Михайло Міюсов озвучив, напевно, дві найважливіші проблеми, які сьогодні протистоять морякам: ратифікація Конвенції MLC, 2006, а також ліквідація філії Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків в Ізмаїлі та Маріуполі.

Проблема, з якою зіткнулися ізмаїльські моряки, була також озвучена мером Ізмаїла Андрієм Абрамченко.

Президент вкрай був здивований, що філія була ліквідована, і 7 тисяч ізмаїльських моряків змушені звертатися до Одеси.

«Я візьму це питання на контроль, і ми повернемо в Ізмаїл філію Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків», - зазначив Петро Порошенко.

На нараді також було погоджено питання відкриття нових морських спеціальностей в Дунайському інституті Національного університету «Одеська морська академія».

Фото: Дунайський інститут НУ "ОМА"

Більше новин з тегом #Моряки

Спільна кампанія з підвищення обізнаності курсантів, членів ПРМТУ, щодо гігієни зубів та ясен

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підтримує українських моряків і майбутніх фахівців галузі, втілюючи важливі соціальні ініціативи навіть у найскладніші часи.

Відпустка на берег: Малопоширена, коротка і під загрозою зникнення

У новому звіті ITF Seafarers' Trust і Всесвітнього морського університету (WMU) підкреслюється тривала відсутність відпусток на берег для моряків у всьому світі.

Пропозиції ПРМТУ схвалені Юридичним комітетом ІМО

Юридичним комітетом ІМО, 112-та сесія якого відбулася 24-28 березня, схвалені пропозиції ПРМТУ та Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, спрямовані на попередження випадків залишення моряків на суднах без допомоги судновласників (абандон).

Українські курсанти поспілкувалися з лідером ІМО

Однією з важливих складових успішного професійного становлення є спілкування з провідними особистостями, які формують тенденції розвитку галузі та визначають її майбутнє. Саме така можливість випала курсантам та студентам морських навчальних закладів України.

Дякуємо за звернення!