ПРМТУ і представники морської сфери країни обговорили ключові проблеми моряків

28 жовтня відбулася робоча зустріч з питань у сфері підготовки та дипломування моряків з генеральним директором Директорату морського і річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Ярославом Ілясевичем, виконуючим обов'язки голови Морської адміністрації Андрієм Глазковим, а також представниками морських навчальних закладів, великих крюїнгових компаній і їх об'єднань, навчально -тренажерних центрів, Профспілки робітників морського транспорту України та інших учасників морської сфери країни.

В ході робочої зустрічі обговорили ключові проблеми, з якими українські моряки стикаються щодня: роботу ДКК, отримання паспортів моряків, питання проходження плавпрактики тощо.

Більшість питань було пов'язано з передачею повноважень Інспекції з дипломування моряків Морській адміністрації і подальшим її функціонуванням.

Ярослав Ілясевич зазначив, що зараз посилено ведеться робота над механізмами викорінення корупційної складової в системі дипломування моряків і запевнив, що найближчого часу результати такої роботи будуть відчутні.

Що стосується передачі функцій ІПДМ, то виконуючий обов'язки голови морської адміністрації не дав чіткої відповіді, які ресурси будуть задіяні Адміністрацією для виконання 72 функцій, які будуть покладені на неї з 22 листопада 2020 року. Андрій Глазков також зазначив, що на даний момент фахівці для роботи залучаються зі скасованої ІПДМ, але додатковий конкурс на зайняття вакантних місць буде оголошено найближчим часом.

Представники компаній також висловили глибоке занепокоєння поточною ситуацією. Затримка в отриманні документів сьогодні є проблемою номер один, бо моряків не можуть замінити не через закриті кордони, а через відсутність змінників, які чекають на документи з червня-липня.

Проте, пан Глазков висловив упевненість, що найближчим часом всі проблемні аспекти будуть врегульовані.

Ще одне питання, яке встигла підняти ПРМТУ в ході півторагодинної наради, це звернення капітана, який не пройшов ДКК і попросив сприяння у врегулюванні проблеми у Профспілки.

Відповіді, які дав капітан на іспиті, були проаналізовані трьома незалежними експертами. Вони одноголосно відзначили, що моряк відповів на 7 питань правильно, ще 3 питання були задані йому некоректно, одна відповідь була неповною. Пан Глазков пообіцяв особисто розібратися в ситуації, а також акцентував увагу учасників на те, що Адміністрація відкрита до пропозицій і конструктивного діалогу.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!