Пропозиції ПРМТУ прийняті Юридичним комітетом IMO

27 листопада - 01 грудня 2020 року відбулося онлайн засідання 107-ї сесії Юридичного комітету IMO, в ході якого розглядалися два документа, що підготовлені ПРМТУ спільно з Міністерством закордонних справ України.

Перший документ - аналіз ефективності застосування механізму фінансових гарантій відповідальності судновласника, який введений поправками 2014 року до Конвенції 2006 року про працю в морському судноплавстві.

ПРМТУ раніше повідомляла, що українські моряки все ще дуже часто виявляються залишеними судновласниками без необхідної допомоги в іноземних портах. Зокрема, невтішні дані були наведені ITF.

Так, серед усіх постраждалих моряків, найбільша кількість - громадяни Індії (58 моряків), а вже на другому місці українці (51 моряк або 22% від загальної кількості моряків, залишених без допомоги судновласниками).

Більш докладно про аналіз, проведений ПРМТУ, можна прочитати в журналі «Морський» №105 в статті «Хто заплатить за рахунками» (https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/OWLMNCEprfR1oFgAfHPidA0ljUuRQ-vv.pdf.)

ПРМТУ спільно з МЗС України були підготовлені конкретні практичні пропозиції, які отримали широку підтримку делегацій 18 країн - членів IMO і ITF.

Зокрема, Юридичний комітет IMO підтримав необхідність:

- доповнення Стандартної форми повідомлення про випадки залишення моряків без допомоги судновласника інформацією про службу фінансового забезпечення, яка покриває відповідальність судновласника;

- підготовки секретаріатами IMO і МОП аналізу ефективності практичного застосування фінансових гарантій відповідальності судновласника при отриманні моряками травми або загибелі під час роботи на судні;

- проведення додаткових інформаційних компаній для підвищення рівня знань моряків про порядок практичного застосування механізмів фінансового забезпечення відповідальності судновласника.

IMO також підготує звернення до Секретаріату Меморандумів про взаєморозуміння з контролю державами порту про необхідність:

- доповнення стандартної форми Акта перевірки судна відомостями про сертифікати фінансового забезпечення та терміни їх дії;

- проведення додаткової концентрованої перевірки суден щодо наявності на борту діючих сертифікатів фінансового забезпечення;

- доповнення спільної бази даних IMO / МОП відомостями про компетентні органи держави прапора судна і держави порту, відповідальних за надання допомоги морякам.

Всі вищевказані дії повинні дозволити більш оперативно і якісно забезпечувати надання допомоги морякам в кризових ситуаціях і мінімізувати випадки відсутності на суднах необхідного страхового покриття.

Більше новин з тегом #Моряки

Потужна підтримка українських транспортників: 46-й Конгрес ITF прийняв резолюцію ПРМТУ

Профспілка робітників морського транспорту України, за підтримки Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, звернулася з важливою резолюцією до 46-го Конгресу Міжнародної федерації транспортників (ITF) у Марракеші.

Зростаюча роль «тіньового флоту» у випадках залишення моряків

На тлі зростання кількості випадків залишення моряків, пов'язаних із суднами, задіяними в санкційній торгівлі, флот газових танкерів виділяється як порушник-рецидивіст.

Українські моряки отримали нові привілеї

Що змінилося в колективних угодах на суднах норвезьких судновласників

Marrakech Policy: нові зобов'язання щодо покращення умов праці моряків

На 46-му Конгресі ITF прийнято новий документ, встановлюючий стандарти прав і умов праці моряків по всьому світу

Дякуємо за звернення!