Чи можна стати харизматичною особистістю?

Про особливості харизми людини досі ходять дискусії серед психологів і фахівців схожих областей.

Одні стверджують, що харизма - це рідкісна якість, дарована щасливчикам природою від народження. Такі люди часто займають керівні посади, стають політиками, представниками шоу-бізнесу. Але більшість вчених дотримуються думки, що при належній роботі над собою людина може розвинути або вдосконалити власну харизматичність.

Як розвинути в собі заповітну харизму, як покращити комунікативні навички та на що ще звернути увагу, щоб стати проникливим лідером - про це говорили сьогодні на тренінгу для моряків-членів ПРМТУ, який пройшов в Морському юніон центрі.

Спікером заходу виступив Іван Нєнов - заслужений журналіст України, кандидат політичних наук, доцент, член Національної спілки письменників України та Національної спілки письменників Болгарії.

Він розібрав з моряками модель впливу на аудиторію, розповів про правила семи секунд, за які у оточуючих і складається перше враження про людину. Іван Нєнов також детально зупинився на темі міміки, жестів і поз, які передають багато важливої інформації про людину: можна судити про її темперамент і культуру, її ступінь впевненості в собі.

Фахівці впевнені, харизма має пряме відношення до мотиваційного менеджменту. Будучи найтонким інтрументом, який важко пояснити, вона по праву може бути названа і найпотужнішим засобом впливу. Вона діє дуже м'яко і невловимо, але проникає в саме серце, залишається там і продовжує працювати. «Для моряків під час рейсів, особливо для комскладу або для тих, хто планує кар'єрне зростання в морі, просто необхідно розвивати в собі харизму», - вважає Іван Нєнов.

Він дав пораду морякам з розвитку харизми. Для цього важливо працювати над своїм іміджем, поведінкою, характером, займатися самовихованням, прагнути розкрити свої особисті якості та здібності.

Як каже Августо Курі, бразильський учений-психіатр, психотерапевт, професор, доктор наук, письменник: «Я зрозумів, що неможливо слідувати за лідером, не захоплюючись їм. Захват- це більш сильне почуття, ніж відчуття влади. Харизма більш ефективна, ніж примітивний тиск».

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!