Міжнародна співпраця заради екологічно стійкої економіки

ПРМТУ долучилася до семінару «Профспілки і справедливий перехід: створення майбутнього для працівників», організованого за підтримки Міжнародної організації праці (МОП).

Головна мета заходу полягала у розробці стратегій і політик профспілок, які сприятимуть адаптації морської галузі до нових умов, зберігаючи гідні умови праці і розвиваючи «зелені» робочі місця.

Профспілкові лідери з України, Грузії, Молдови, Казахстану та Вірменії обговорили проблематику морського сектору України та Чорноморського регіону; результати 29-тої Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP29), а також зосередили увагу на визначенні платформ соціального діалогу, де профспілки можуть просувати основи справедливого переходу.

Про основні ініціативи задля створення екологічно стійкої економіки у рамках презентації профспілок морського сектору розповів Голова ПРМТУ Олег Григорюк:

«Профспілка активно залучається до змін у транспортній галузі. ПРМТУ бере участь у розробці пропозицій до НТСУ, які включають завдання із забезпечення безпеки перевезень всіма видами транспорту в Україні, а також завдання із забезпечення декарбонізації транспорту. Для цього працівники транспорту, у першу чергу моряки, мають отримати нові знання та навички по роботі з альтернативними видами палива, таким як аміак, водень та інші. Також Профспілкою було створено проєкт, спрямований на вдосконалення системи морської освіти та підготовки в Україні до декарбонізації».

Цього року Грузія ратифікувала MLC, 2006. Тож своїм цінним досвідом у цьому досягненні на семінарі поділилася Грузинська профспілка моряків, яка є членською організацією ITF. ПРМТУ також уже тривалий час робить усе можливе для імплементації положень Конвенції до законодавства України.

Більше новин з тегом #В світі

Тіньовий флот рф: загроза для міжнародного судноплавства

За даними порталу War & Sanctions, російський тіньовий танкерний флот налічує 89 капітанів і 625 суден, які систематично порушують міжнародне морське право.

Ключові напрямки морської галузі у 2025 році: тіньовий флот, декарбонізація та геополітичний тиск

Низка нагальних питань, які цього року має вирішити світовий регулятор судноплавства.

Відзнака плідної співпраці

Профспілка робітників морського транспорту України вже третій рік активно підтримує українських курсантів у співпраці з Литовською морською академією. Спільні освітні ініціативи відкрили для молодих моряків нові можливості для навчання та працевлаштування.

російські екіпажі на норвезьких суднах: ганебна практика, що має припинитися

Попри санкції, запроваджені проти росії через її агресію проти України, окремі європейські компанії та працівники морської галузі продовжують співпрацювати з державою-агресором. Ця ситуація викликає глибоке занепокоєння та обурення в міжнародній морській спільноті.

Дякуємо за звернення!