IATA та ICS: уряди світу повинні сприяти зміні екіпажів суден

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) і Міжнародна палата судноплавства (ICS) разом закликають уряди вжити термінових заходів для полегшення процедури зміни екіпажів моряків.

Через обмеження, що викликані пандемією COVID-19, морякам доводиться продовжувати терміни контрактів і залишатися на борту суден на тривалий термін через неможливість компаній організувати заміну або репатріювати їх.

Судноплавство життєво важливо для підтримки світових ланцюжків поставок, але ситуація на сьогоднішній день нестійка і загрожує безпеці та добробуту членів екіпажів, та безпеці роботи морських перевезень в цілому.

Щомісяця близько 100 тис. моряків повинні змінювати один одного і бути списаними з суден, на яких вони працюють, в рамках дотримання міжнародних морських норм щодо забезпечення безпеки і захисту здоров'я і благополуччя.

Введені урядами, у зв'язку з пандемією COVID-19, обмеження на поїздки зробили неможливими зміни морських екіпажів. Санітарні та імміграційні протоколи також перешкоджають необхідній зміні моряків на торгових суднах. Спільно IATA і ICS пропонують більш безпечні і прагматичні шляхи вирішення проблеми, які уряди можуть застосовувати для полегшення змін екіпажів у деяких аеропортах.

«Моряки - це неоспівані герої, які кожен день, протягом всієї кризи COVID-19. виходять за рамки службового обов'язку, щоб забезпечити країни необхідними товарами. Спільно з авіакомпаніями ми розробляємо різні варіанти вирішення цієї проблеми. Сьогодні нам потрібно, щоб уряди підтримали наших моряків і забезпечили їм можливість безпечного пересування, щоб вони могли повернутися додому до близьких, а їх самих змінили колеги, які готові продовжувати постачати країни всім необхідним», - сказав Гай Платтен, Генеральний секретар ICS.

«Авіакомпаніям довелося скоротити пасажирські перевезення, щоб зупинити поширення COVID-19. Але. якщо уряди визначать аеропорти, які зможуть використовуватися для забезпечення змін екіпажів, і внесуть відповідні корективи у чинні санітарні та імміграційні протоколи, авіакомпанії нададуть сприяння у забезпеченні міжнародної логістики», - сказав Олександр де Жуніак, Генеральний директор IATA.

Визначення аеропортів

ICS і IATA закликають всі уряди призначити певну і обмежену кількість аеропортів для змін членів екіпажів, їх безпечного переміщення і репатріації. Завдяки цьому буде забезпечено достатній мінімум для відновлення рейсів з пересадками у ці аеропорти, зберігаючи при цьому роботу світових ланцюжків поставок.

Пріоритетними стануть аеропорти, які розташовані поблизу основних морських шляхів, і мають пряме повітряне сполучення з основними країнами проживання моряків, такими як Китай, Індія і Філіппіни, а також з пунктами призначення у Західній і Східній Європі.

Сприяння пересуванню персоналу міжнародного транспорту

Авіаційні і судноплавні компанії стикаються з однаковими проблемами при проведенні змін екіпажів за часів дії імміграційних і карантинних обмежень, введених більшістю урядів по всьому світу.

Оскільки влада продовжує боротися з COVID-19, транспортний персонал, що працює на літаках і суднах, або персонал, який перетинає міжнародні кордони, подорожуючи до місця роботи, часто піддається національним обмеженням, розробленим і впровадженим для пасажирів і допоміжного персоналу. Що стосується переміщень екіпажів, які не потребують взаємодії з місцевим населенням, то ці обмеження піддають непотрібного ризику здатність авіа і судноплавних компаній підтримувати роботу глобальних ланцюжків постачань.

IATA і ICS спільно з Міжнародною організацією цивільної авіації (ICAO) і Міжнародною морською організацією (ІМО) працюють над розробкою рекомендацій для урядів щодо стандартизованих процедур і протоколів для доставки екіпажів до місця роботи і з нього без загрози подальшого поширення COVID-19.

Забезпечення роботи глобальних ланцюжків постачань

Авіаційна та морська транспортні галузі - це головні елементи світової економіки, які переміщують по всьому світу товари і продукти, необхідні для нормального життя суспільства в період пандемії COVID-19.

За обсягом, близько 90% світової торгівлі здійснюється морським транспортом, включаючи доставку продуктів харчування, енергоресурсів, сировини та промислових товарів.

Авіакомпанії, окрім пасажирів, перевозять близько 35% світових товарів, включаючи необхідні ліки і предмети медичного призначення.

Уряди G20 під час недавніх надзвичайних нарад взяли на себе зобов'язання «звести до мінімуму збої в торгівлі і постачанні» та вказали на необхідність забезпечення безперебійної та ефективної роботи повітряної і морської логістики.

Судноплавні компанії і авіакомпанії взаємодіють в рамках цього питання, забезпечуючи роботу галузі протягом усієї пандемії. Однак, ця робота може зупинитися, якщо зміни екіпажу не будуть відновлені. Уряди повинні вжити термінових заходів зараз, щоб уникнути подальшої шкоди і без того постраждалій світової економіці.

Більше новин з тегом #Моряки

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Дякуємо за звернення!