Німеччина і країни ЄС допомагають круїзним компаніям подолати кризу COVID-19

Федеральне міністерство економіки і енергетики Німеччини (BMWi) повідомило, що Німеччина, поряд з іншими європейськими країнами, дозволить круїзним лініям призупинити виплати по гарантованим експортним кредитам на один рік.

Це рішення було прийнято, оскільки уряди Німеччини, Фінляндії, Франції, Італії та Норвегії прагнуть запобігти втраті ліквідності серед круїзних компаній, а також уникнути негативних наслідків для європейських верфей і їх постачальників.

Посилаючись на угоду, морський координатор федерального уряду Норберт Бракманн заявив: «Ми послаблюємо тиск на ліквідність круїзних ліній і тим самим допомагаємо стабілізувати довгострокові ділові відносини, що підтримують європейські верфі під час цієї кризи. Це - необхідність, враховуючи, що круїзний бізнес був фактично зупинений пандемією коронавирусу».

Уряди погодили принципи, які дозволять круїзним компаніям відкласти виплати по кредитах, підкріпленим експортними гарантіями державного сектору, на рік після подачі заявки. Так, Німеччина виділила близько 25 мільярдів євро для захисту побудованих в країні круїзних суден.

Круїзна індустрія вже серйозно постраждала від пандемії COVID-19, і багато круїзних компанії призупиняють свою роботу. Так, в середині березня Міжнародна асоціація круїзних ліній (CLIA) представила пропозицію віце-президенту Майклу Пенсу, в якому особлива увага приділяється профілактиці, виявленню і догляду під час спалаху коронавирусу, включаючи обмеження поїздок для мандрівників певного віку та осіб з хронічними проблемами зі здоров'ям.

Крім того, CLIA недавно оновила свої політики безпеки для боротьби із негативним впливом коронавирусу на здоров'я людини і круїзну індустрію.

BWMi повідомляє, що «круїзні компанії, які бажають подати заявку на кредитні канікули, тепер можуть звернутися до відповідного експортно-кредитного агентства».

Більше новин з тегом #В світі

Досягнуто домовленості про підвищення мінімальної зарплати для моряків

Міжнародна організація праці (МОП) завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії (JMC), яке відбулося в Женеві 14 і 15 квітня 2025 року.

Відпустка на берег: Малопоширена, коротка і під загрозою зникнення

У новому звіті ITF Seafarers' Trust і Всесвітнього морського університету (WMU) підкреслюється тривала відсутність відпусток на берег для моряків у всьому світі.

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Дякуємо за звернення!