До уваги моряків, які працюють на суднах, що підпадають під сферу дії Polar Code або IGF Code

Змінами до Правил внесення записів до послужної книжки моряка визначені особливості заповнення відомостей про стаж роботи на суднах:

  • Для суден, що підпадають під сферу дії Polar Code у графі «Загальний стаж» необхідно зазначати період (повні місяці та дні) плавання у полярних водах;
  • Для суден, що підпадають під сферу дії IGF Code у графі «Потужність головних двигунів (кВт)» необхідно зазначати тип палива


Необхідність зазначення цієї інформації визначення особливостями отримання свідоцтва фахівця про розширену підготовку для роботи на цих типах суден відповідно до пунктів 67 та 69 Положення про звання.


Звертаємо увагу, що для отримання свідоцтва фахівця про розширену підготовку для суден, які підпадають під сферу дії IGF Code, моряк повинен мати стаж роботи на такому судні не менше одного місяця, який включає не менше трьох операцій з бункерування (дві з трьох операцій із бункерування можуть бути замінені підготовкою на тренажері).


ДОВІДКОВО:

Міжнародний кодекс для суден, що експлуатуються в полярних водах (Polar Code) є обов’язковим відповідно до Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі (SOLAS) і Міжнародної конвенції щодо запобігання забрудненню з суден (MARPOL). Полярний кодекс охоплює повний спектр питань проектування, будівництва, обладнання, експлуатації, навчання, пошуку та порятунку та захисту навколишнього середовища, що стосуються суден, що працюють у негостинних водах, що оточують два полюси. Полярний кодекс набув чинності 1 січня 2017 року. Докладніше за цим посиланням: https://www.imo.org/en/MediaCentre/HotTopics/Pages/polar-default.aspx


Міжнародний кодекс з безпеки суден, що використовують гази або інші види палива з низькою температурою спалаху (The International Code of Safety for Ships Using Gases or Other Low-flashpoint Fuels (IGF Code) набув чинності 1 січня 2017 року. З основними положеннями цього кодексу Ви можете ознайомитися на офіційному сайті ІМО за цим посиланням https://www.imo.org/en/ourwork/safety/pages/igf-code.aspx або з методичних рекомендацій підготовлений ITF

https://www.itfseafarers.org/sites/default/files/node/resources/files/ITF%20Guideline%20on%20IGF%20Code.pdf

https://www.itfglobal.org/sites/default/files/node/resources/files/ITF%20booklet%20on%20IGF%20Code.pdf

Більше новин з тегом #Моряки

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

ХДМА: 14 років у статусі академії та майже два століття освітньої традиції

У Морському юніон центрі відбулося урочисте відзначення 14-ї річниці з дня надання Херсонській державній морській академії статусу академії. Історія закладу налічує майже два століття — це роки формування поколінь фахівців, відданих морській справі.

Дякуємо за звернення!