Що таке IMO, і чому не варто виносити «сміття з хати»

Міжнародна морська організація (IMO) - це міжурядова організація і один з інститутів ООН, яка покликана служити апаратом для співпраці в питаннях міжнародного торгового судноплавства.

Представником України в IMO є Посол України у Великій Британії. Організація не є «каральним» органом для держав - членів IMO, а будь-які рішення ухвалюються не секретаріатом IMO, а державами - членами під час засідань різних комітетів.

Будь-яке звернення, яке надійшло до секретаріату IMO, про корупційні правопорушення в Україні буде переадресовано постійному представникові України в IMO. Єдине рішення, яке може прийняти Комітет з безпеки на морі IMO, визнати, що Україна не виконує вимоги Конвенції ПДНВ, і внести її в так званий «чорний список», якого так боялися всі на початку року. І ось тоді всі українські моряки втратять свої робочі місця.

Разом з тим, будь-які звернення про корупційні порушення негайно за неофіційними каналами поширюються по досить вузькому світу торгового судноплавства.

Отримуючи інформацію про масові порушення в Україні, чиновники інших країн з передсторогою розглядають пропозиції про укладення угод про визнання дипломів українських моряків, а крю-менеджери іноземних судновласників нададуть перевагу моряку з документами іншої країни, з огляду на сумнівну репутацію.

Все це повністю нівелює нашу активну і багаторічну роботу зі створення позитивного іміджу українських моряків на міжнародному ринку праці, ті зусилля, які постійно направляються Профспілкою робітників морського транспорту України на те, щоб нові, сумлінні судновласники віддавали перевагу саме українським морякам.

Саме такими будуть наслідки від необдуманих і голослівних звернень в IMO або ж інші міжнародні організації із закликом «навести порядок» в Україні.

Робота ПРМТУ по залученню іноземних судновласників до співпраці з українськими моряками в цьому відео:

Підписуйтесь також на наш Telegram канал, щоб володіти достовірною інформацієюй: https://t.me/joinchat/AAAAAEFUCSxf7cbp55wmBg

Більше новин з тегом #Моряки

«Ви можете досягти всього, чого захочете: жінки спроможні на все»

Катерина Гойман з дитинства мріяла про морські пригоди. Кожен вільний момент вона проводила біля Чорного моря, дивлячись на судна, що вирушали в подорожі. Так вона відчувала себе частинкою цього великого світу, де кожен день приносить нові враження та виклики. Таким чином, вона вирішила, що її майбутнє пов'язане саме з морем.

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Дякуємо за звернення!