Про ITF

Міжнародна федерація транспортників (International Transport Workers' Federation, ITF) – це глобальна організація, що об'єднує близько 670 профспілок з 140 країн світу, які представляють 19,7 мільйонів робітників транспортного сектору.


Заснована в 1896 році, ITF об'єднує профспілки моряків, докерів, залізничників, працівників вантажного і пасажирського автомобільного транспорту, внутрішнього водного транспорту, рибалок, працівників сфери туристичних послуг та цивільної авіації.


Штаб-квартира ITF знаходиться в Лондоні, її регіональні бюро – в Найробі, Уагадугу, Токіо, Нью-Делі, Сінгапурі, Ріо-де-Жанейро, Аммані і Брюсселі.


ITF представляє працівників транспорту на світовому рівні і бореться за дотримання їхніх інтересів за допомогою організації глобальних кампаній і солідарних дій. ITF покликана забезпечувати прогрес незалежного і демократичного профспілкового руху, а також захищати фундаментальні права людини і профспілок. Вона виступає проти будь-яких форм тоталітаризму, агресії та дискримінації.


ЦІЛІ ITF


Цілі ITF встановлені в її Статуті. До них відносяться:


    • домагатися дотримання прав профспілок і прав людини в усьому світі;
    • надавати транспортникам допомогу в скрутних ситуаціях;
    • боротися за мир, заснований на соціальній справедливості та економічному прогресі;
    • допомагати членським організаціям захищати інтереси своїх членів профспілки;
    • проводити дослідження і здійснювати інформаційне обслуговування своїх членських організацій.


Всю діяльність ITF можна віднести до трьох основних розділів: представництво, інформування та практична солідарність.


ПРЕДСТАВНИЦТВО


ITF представляє інтереси працівників транспорту в міжнародних організаціях, які приймають рішення, що впливають на зайнятість, умови і безпеку праці. До цих організацій належать Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна морська організація (ІМО) і Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО). ITF також відстоює інтереси працівників транспорту в Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), в Міжнародному валютному фонді, Світовому банку і Світової організації торгівлі (СОТ). Крім того, ITF входить до складу Міжнародної конфедерації профспілок (МКП).


КАМПАНІЇ


Щоб акцентувати увагу широкої громадськості на проблемах, які викликають особливе занепокоєння працівників транспорту, ITF проводить міжнародні кампанії. Тут і глобальні кампанії залізничників за безпеку, працівників автомобільного транспорту проти надмірної тривалості робочого часу і боротьба докерів проти переслідування профспілок в портах.


Яскравим прикладом подібних солідарних дій є всесвітня кампанія ITF проти використання судновласниками «зручних» прапорів, які дозволяють компаніям уникати виконання вимог профспілок і національного законодавства.


Кампанія проти «зручних» прапорів


Кампанія ITF проти «зручних» прапорів офіційно почалася в 1948 р. і складається з двох частин:


    • Політичної кампанії, спрямованої на ліквідацію системи «зручних» прапорів шляхом досягнення глобального визнання реального зв'язку між прапором, під яким плаває судно, і громадянством, підданством або місцем проживання його власників, менеджерів і моряків.
    • Галузевої кампанії, яка спрямована на забезпечення того, щоб моряки, які працюють на суднах під «зручними» прапорами, незалежно від їх громадянства або підданства, були захищені від експлуатації з боку судновласників.


Протягом останніх 70 років морські членські профспілки ITF розробили комплекс стратегій, спрямованих на впровадження мінімально допустимих стандартів для моряків, які працюють на суднах під зручними прапорами. Ці стандарти сформували основу Колективних договорів ITF, які встановлюють заробітну плату і умови праці для екіпажів суден під зручними прапорами незалежно від їх національної приналежності. Близько третини всіх суден, що плавають під зручними прапорами, тепер охоплені Договорами ITF, що забезпечують прямий захист більш ніж 150 000 моряків.


Перевірити покриття судна колективним договором ITF стандарту можна по його назві або IMO номеру тут.


Кампанія проти «зручних» прапорів є предметом колективної відповідальності членських профспілок моряків та докерів ITF. Обидві групи представлені в приймаючому рішення органі Кампанії – Комітеті справедливої практики (КСП).


Залучення профспілок докерів, як до безпосередніх дій, так і для співпраці з профспілками моряків, продовжує залишатися життєво важливою складовою успіху Кампанії.


Хоча політична кампанія і не виявилася дуже успішною що стосується попередження зростання кількості судів, що використовують «зручні» прапори, галузева кампанія допомогла домогтися впровадження гідних мінімумів заробітної плати та умов праці на тисячах суден, що ходять під зручними прапорами. Крім того, ITF стала прапороносцем усіх експлуатованих і пригноблених моряків по всьому світові.


Щороку ITF та її членські організації від імені моряків повертають мільйони доларів невиплаченої заробітної плати та компенсацій за смерть або інвалідність, які в іншому випадку ніколи не вдалося б отримати.

Дякуємо за звернення!