Зустріч ПРМТУ у Парламенті Норвегії

Олег Григорюк, Голова ПРМТУ, зустрівся з Іне Марі Еріксен Сьорейде – Головою Комітету міжнародних зв'язків у Парламенті Норвегії, яка відігравала значні ролі в уряді Норвегії, зокрема, міністра закордонних справ з 2017 по 2021 рік. Вона також стала першою жінкою на цій посаді. Раніше Іне Марі обіймала посаду міністра оборони з 2013 по 2017 рік. Як член Консервативної партії, вона була обрана у 2005 році членом Парламенту від Осло.

Під час зустрічі Олег Григорюк розповів про сьогоднішні реалії, з якими зіткнувся український народ, зупинившись зокрема на проблемах, з якими стикаються українські моряки. Війна з боку росії призвела до того, що частина моряків втратила можливість виїжджати за межі країни для роботи на іноземних судах. Інша частина, яка на момент початку агресії росії знаходилася за кордоном, зі зрозумілих причин не повертається на батьківщину. Це створює додаткові фінансові труднощі для моряків та їхніх сімей.

«Попри виклики та всі труднощі, які нам приготував час, Профспілка продовжує постійно працювати на благо наших спілчан, – зазначив Олег Григорюк. – На самому початку війни, коли всі були в розгубленості та без впевненості у майбутньому, ПРМТУ за підтримки ITF Seafarers' Trust організувала 21 безкоштовний рейс до Румунії та 545 людей змогли виїхати у безпечне місце. У співпраці з ILO ми також змогли забезпечити проживання з харчуванням для біженців у Ізмаїльському інтернаціональному клубі моряків.

За ці два роки війни ПРМТУ надала матеріальну допомогу близько 6 000 морякам. Крім цього, наша Профспілка стала ексклюзивним партнером ISWAN, що дозволило додатково фінансово підтримати ще 480 моряків.

Ми активно залучаємо партнерів, колег та друзів зі всього світу, відчуваємо їхню солідарність та підтримку, за що дуже вдячні. Так, ETF передала для членів нашої Профспілки сотні кілограм благодійної допомоги, це – одяг, взуття, засоби гігієни, їжа. Трохи пізніше ITF та ETF об'єдналися у Solidarity Fund, щоб допомагати українським транспортникам – своїм членським організаціям. Ми передали 4500 наборів для моряків з продуктами, засобами гігієни, канцелярією для дітей, 1600 продуктових та гігієнічних наборів для працівників берегових організацій ПРМТУ. Зараз у нас проходить ще одна акція з нашої ініціативи: за сприянням ITF-ETF Solidarity Fund допомога у вигляді 1 500 продуктових наборів буде видана транспортникам, членам ПРМТУ.

Також ми отримали допомогу під час блекаутів: генератори, сонячні батареї, обігрівачі, портативні зарядні пристрої. Це дозволило забезпечити постійну роботу первинок ПРМТУ, щоб спілчани за потреби могли звертатися за допомогою.

За підтримки наших братів з профспілки SEKO (Швеція) було доставлено 550 продуктових наборів для плавскладу ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», наші друзі з німецької профспілки ver.di допомогли 600 сім'ям українських моряків та докерів у Німеччині. Канадські портовики з Міжнародної спілки берегових робітників і складських служб (ILWU) висловили солідарну підтримку українським колегам із Дунайського регіону, які сьогодні працюють в екстремально тяжких умовах через війну в Україні. З ініціативи ПРМТУ, для них було придбано теплий одяг для портовиків Ізмаїльського та Ренійського портів.

Ще одним важливим досягненням стала співпраця з ITF Seafarers' Trust, в рамках якої курсанти ХДМА навчаються за кордоном у Литовській морській академії, також підтримку отримали курсанти НУ «ОМА».

І, звичайно, ми продовжили наші соціальні заходи для сімей моряків, які охопили близько 4 тисяч осіб.

Як бачите, наша робота не зупиняється ні на хвилину, далі тільки більше!»

Під час зустрічі Іне Марі Еріксен Сьорейде висловила щиру підтримку у нашій боротьбі та підкреслила важливість роботи ПРМТУ у такий важкий для країни час.

Більше новин з тегом #В світі

ПРМТУ та IMarEST підписали Меморандум про взаємодію

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) та Інститут морської техніки, науки та технологій Великобританії (IMarEST) зробили важливий крок на шляху до зміцнення дружніх зв'язків, підписавши Меморандум про взаємодію між IMarEST та ПРМТУ у межах своїх компетенцій як безпосередньо, так і за посередництва Одеського відділення IMarEST.

«Якщо ми зможемо вистояти у ці важкі часи, ми переможемо»: в Лондоні пройшов Український морський форум

12 років рабства на судні — Абдул Нассер Салех нарешті вдома

Дванадцять років тому Абдул Нассер Салех приступив до своїх обов'язків механіка на судні Al Maha. Після цього він застряг на борту цього судна на шокуючий термін - 4 000 днів.

Закон про мобілізацію: відповіді на найпоширеніші питання

18 травня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Відповідно до цього Закону передбачено багато змін щодо військового обліку та мобілізації. Зібрали найбільш актуальні запитання, що надходили від членів Профспілки, та підготували для вас відповіді на них.

Дякуємо за звернення!