Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Активну участь в заході брала Європейська федерація транспортників (ETF), членськими організаціями якої є українські профспілки транспортників – Профспілка робітників морського транспорту України, Профспілка залізничників та транспортних будівельників України та Вільна профспілка машиністів України.

Напередодні саміту ETF зустрічалась з українськими транспортними профспілками, які підтримують життєво важливі ланки постачання в умовах війни, щодня ризикуючи власним життям. На зустрічі зокрема обговорили сьогоденні проблеми транспортників та окреслили ключові питання, які мають бути піднятими на саміті та до європейської комісії на шляху до успішної підготовки до євроінтеграції України.

У своєму виступі на саміті генеральний секретар Лівія Спера підкреслила життєво важливу роль українських транспортних профспілок – залізничників, моряків, портовиків – в сім'ї ETF. З її слів, ключовими напрямками для роботи на сьогодні є:

✔️Розширення можливостей українських профспілок шляхом розбудови потенціалу у сфері регулювання, організації та законодавчого процесу ЄС.

✔️Двостороння співпраця та обмін досвідом між профспілками має вирішальне значення.

✔️Активна участь українських профспілок з секціями ETF та мережами транснаціональних компаній.

✔️ Захист прав працівників - вступ до ЄС має захистити зарплати та умови праці українців, які працюють в ЄС.

З перших днів війни ETF та ITF надають допомогу українським транспортникам, членам афілійованих профспілок, через створений ними ITF-ETF Solidarity Fund, Головою Наглядової ради якого є Олег Григорюк, Голова ПРМТУ.

Основна мета профспілок – це захист інтересів їх спілчан, та війна не може бути виправданням для порушення прав трудящих! ETF та її членські профспілки зобов'язались розробити план дій для підтримки українських колег, в тому числі членів Профспілки робітників морського транспорту України.

Більше новин з тегом #Моряки

ПРМТУ та IMarEST підписали Меморандум про взаємодію

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) та Інститут морської техніки, науки та технологій Великобританії (IMarEST) зробили важливий крок на шляху до зміцнення дружніх зв'язків, підписавши Меморандум про взаємодію між IMarEST та ПРМТУ у межах своїх компетенцій як безпосередньо, так і за посередництва Одеського відділення IMarEST.

Крок на шляху до покращення умов для захисту прав моряків

У рамках Українського морського форуму Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) та Державна служба морського і внутрішнього транспорту та судноплавства України зробили важливий крок на шляху до покращення умов для захисту прав моряків, підписавши Меморандум про взаємодію.

«Якщо ми зможемо вистояти у ці важкі часи, ми переможемо»: в Лондоні пройшов Український морський форум

12 років рабства на судні — Абдул Нассер Салех нарешті вдома

Дванадцять років тому Абдул Нассер Салех приступив до своїх обов'язків механіка на судні Al Maha. Після цього він застряг на борту цього судна на шокуючий термін - 4 000 днів.

Дякуємо за звернення!