World Maritime Day 2023

Сьогодні ми відзначаємо Всесвітній день моря, який офіційно започатковано Організацією Об'єднаних Націй та Міжнародною морською організацією (IMO). Це свято було засноване у 1978 році на десятому з'їзді Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (IMCO), яка згодом перейменувалася на Міжнародну морську організацію (IMO) у 1982 році.

Всесвітній день моря має призначення привернути увагу до проблем екологічної безпеки морських перевезень та збереження біоресурсів. Свято виникло як відповідь на безрозсудні дії людства, такі як забруднення водних ресурсів нафтою та надмірний вилов риби, які завдають значних пошкоджень природі та призводять до зникнення численних рідкісних видів риби. Щорічно у світовий океан потрапляє понад 20 мільйонів барелів нафти через аварії.

У рамках акцій World Maritime Day організатори проводять різноманітні природоохоронні заходи, демонстрації, екологічні акції тощо. Основне святкування відбувається, звичайно ж, в штаб-квартирі IMO, що розташовується в британській столиці. За словами Генерального секретаря ІМО Кітака Ліма, робота Міжнародної морської організації можлива завдяки консенсусу 174 держав - членів. Більше 50 міжнародних документів, прийнятих ІМО, охоплюють усі аспекти міжнародних перевезень, включаючи проектування суден, будівництво, обладнання, крюінг, навігацію, експлуатацію тощо. Дотримання цих стандартів може бути складним, але дійсно корисні речі не завжди легко досягаються. Найбільшим здобутком ІМО є створення рівних умов шляхом уніфікованого впровадження глобальних правил. Такий підхід стимулює також інновації та ефективність.

Щороку Всесвітній день моря присвячений конкретній темі. У 2023-му році такою темою стала: «Конвенція МАРПОЛ – 50 років вірним курсом».

П'ятдесят років тому було прийнято Міжнародну конвенцію з запобігання забрудненню морського середовища нафтою та іншими шкідливими речовинами (MARPOL), і ця конвенція продовжує бути важливим інструментом для захисту нашого моря та природи.

Давайте разом висловимо подяку усім морякам, та тим, хто працює для збереження нашого морського середовища. Наші зобов'язання перед морем продовжуються, і разом ми зможемо зробити наше море ще кращим і безпечнішим для наступних поколінь.

Більше новин з тегом #В світі

Здоров’я працівників морського транспорту України - у центрі уваги

7 листопада в Одесі за підтримки Професійної спілки робітників морського транспорту України в рамках спільного проєкту Координаційного центру допомоги морякам (КЦДМ) та Міжнародної організації праці (МОП), відбувся круглий стіл на тему «Охорона праці та здоров’я робітників морського транспорту України: запобігання розповсюдженню ВІЛ, мобінгу та дискримінації».

«Злочин в контейнері»: нелегальні вантажі в контейнерах як загроза благополуччю моряків

Згідно з даними Міжнародної палати судноплавства (ICS), майже 90% усього кокаїну, 45% усього канабісу та 30% усіх стимуляторів амфетамінового ряду, вилучених у всьому світі з січня 2017 року по квітень 2020 року, були перевезені морем.

Права та дії українських моряків на суднах, які прямують до портів рф

Спільна заява ITF та JNG: Занепокоєння щодо заходу українських моряків у російські порти та територіальні води

ІМО продовжує роботу над підготовкою Керівництва із справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів на морі

25 жовтня відбулося друге онлайн засідання Кореспондентської групи з розробки Керівництва із справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів під час роботи на судні.

Дякуємо за звернення!