«Україна – морська держава. Так було, так є, і так завжди буде»

Саме з таких слів розпочав свій виступ Президент України Петро Порошенко в рамках робочого візиту в Придунайський регіон 12 лютого 2019 року.

В Ізмаїлі Президент і Міністр інфраструктури України Володимир Омелян провели нараду з представниками морської та портової сфери, а також курсантами та професорсько-викладацьким складом Національного Університету «Одеська морська академія» та його Дунайського інституту.

В ході наради було піднято ряд найбільш актуальних проблем морегосподарського комплексу. Так, Петро Порошенко зазначив, що присутність на морі - важливий національний інтерес, і зусилля його команди, крім іншого, будуть спрямовані на те, щоб зберегти статус України як морської держави.

Президент підкреслив, що вже найближчим часом в портах на Дунаї, в тому числі і Ізмаїлі, пройде оновлення інфраструктури. Це пов'язано з участю у програмі «Європа-Азія». Також Україна буде активно рухатися в НАТО, щоб зуміти протистояти Росії.

Не залишилися без уваги і питання, що стосуються моряків. Глава держави відзначив високий рівень освіти у морських навчальних закладах країни, зокрема, в Національному університеті «Одеська морська академія».

«Я пишаюся тим, що Україна сьогодні входить до п'ятірки лідерів за кількістю офіцерів на ринку морських перевезень. Я готовий разом з вами працювати над зміцненням і розвитком нашого морського освітнього потенціалу».

Ректор НУ «ОМА» Михайло Міюсов озвучив, напевно, дві найважливіші проблеми, які сьогодні протистоять морякам: ратифікація Конвенції MLC, 2006, а також ліквідація філії Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків в Ізмаїлі та Маріуполі.

Проблема, з якою зіткнулися ізмаїльські моряки, була також озвучена мером Ізмаїла Андрієм Абрамченко.

Президент вкрай був здивований, що філія була ліквідована, і 7 тисяч ізмаїльських моряків змушені звертатися до Одеси.

«Я візьму це питання на контроль, і ми повернемо в Ізмаїл філію Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків», - зазначив Петро Порошенко.

На нараді також було погоджено питання відкриття нових морських спеціальностей в Дунайському інституті Національного університету «Одеська морська академія».

Фото: Дунайський інститут НУ "ОМА"

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!