Спільна цільова інспекційна кампанія з перевірки заробітної плати та трудових договорів моряків

Держави-члени Токійського та Паризького Меморандумів про взаєморозуміння (MoU) щодо контролю державою порту розпочнуть спільну інспекційну кампанію для перевірки заробітної плати та трудових договорів моряків. Метою цих заходів є підвищення обізнаності у судноплавній галузі щодо вимог з заробітної плати та трудових договорів моряків та контроль відповідності суден цим умовам.

Ця інспекційна кампанія проводитиметься протягом трьох місяців, починаючи з 1 вересня 2024 року до 30 листопада 2024 року. Шляхом регулярних інспекцій державою порту кампанія перевірятиме конкретні сфери, пов'язані із заробітною платою екіпажів, трудовими договорами моряків та фінансовими гарантіями (репатріація та відповідальність судновласників) відповідно до Конвенції MLC, 2006.

За час проведення кампанії судно підлягатиме лише одній такій перевірці.

Офіцери державного портового контролю використовуватимуть заздалегідь розроблену анкету для оцінки відповідності зарплати екіпажу, трудових договорів моряків і фінансового забезпечення вимогами MLC, 2006.

У разі виявлення невідповідностей дії держави порту можуть варіюватися від фіксації недоліків та надання капітану вказівки виправити їх протягом певного періоду часу до затримання судна до усунення серйозних невідповідностей або до прийняття державою порту пропозиції щодо плану дій. У разі затримання судна, інформація про нього публікується в щомісячних списках затриманих суден на веб-сайтах Токійського і Паризького меморандумів про взаєморозуміння.

Результати кампанії будуть проаналізовані, а висновки будуть представлені керівним органам обох Меморандумів для можливого подання до Міжнародної організації праці та Міжнародної морської організації.

Більше новин з тегом #Моряки

Залишення моряків: як вчасно розпізнати проблему та отримати допомогу

Залишення екіпажів — це ситуація, коли судновласник або оператор судна припиняє виконувати свої зобов'язання перед моряками та односторонньо розриває будь-які зв’язки зі своїми працівниками.

10 актуальних запитань від моряків до ПРМТУ: відповідаємо на головне

ПРМТУ підготувала матеріал з відповідями на найактуальніші запитання, які турбують українських моряків.

Ключові поправки до MLC, 2006 набувають чинності

23 грудня 2024 року знаменує важливу дату для морської індустрії, оскільки офіційно набуває чинності новий пакет поправок до Конвенції про працю в морському судноплавстві 2006 року, спрямований на подальше поліпшення умов праці та життя в морі та вирішення деяких ключових проблем, з якими зіткнулися моряки під час пандемії COVID-19.

Ексклюзив Shipping Intel: Голова ПРМТУ Олег Григорюк про війну, міжнародну підтримку та допомогу морякам

Олег Григорюк - видатний діяч у глобальному руху захисту прав морських робітників, Голова Профспілки робітників морського транспорту України.

Дякуємо за звернення!