Соціальний захист працівників-мігрантів

В Республіці Молдова відбувся семінар з обміну досвідом у галузі соціального захисту працівників-мігрантів, організований Національною конфедерацією профспілок Молдови за підтримки Міжнародної організації праці.

Профспілкові активісти України, Молдови та Таджикистану обговорювали виклики сьогоднішніх реалій та ділилися досвідом у вирішенні соціальних проблем, які стали результатом військової агресії росії проти України.

Семінар порушив важливі питання щодо захисту працівників-мігрантів, ратифікації та імплементації конвенцій МОП, ролі профспілок та соціальних партнерів у процесі підтримки мігрантів.

Наразі далеко за кордонами нашої країни знаходяться тисячі українців, які потребують робочих місць. Питання працевлаштування постало дуже гостро перед урядами європейських країн, зокрема і в Молдові. Незважаючи на те, що найбільше громадян України знайшли притулок у дружній Польщі, за кількістю біженців на душу населення саме Молдова посідає лідируючу позицію в Європі.

Сергеюс Гловацкас, офіс-менеджер з Європи та Центральної Азії Бюро МОП у справах трудящих (ILO-ACTRAV), наголосив, що семінар організований, у тому числі для просування міжнародних стандартів, які сприяють підтримці працівників-мігрантів та інтеграції їх у ринок праці.

Представники ПРМТУ розповіли про виклики, з якими зіткнулися українські моряки та портовики, про допомогу та проекти, організовані для них з боку Профспілки та міжнародних партнерів. Так, з початку березня минулого року, з перших днів війни, ПРМТУ самотужки організував евакуацію сімей моряків до кордону Республіки Молдова. Крім того, протягом усього часу ПРМТУ за підтримки Міжнародної організації праці надав в Ізмаїльському міжнародному клубі моряків безкоштовне житло з харчуванням для переселенців із регіонів, що постраждали від бойових дій.

Більше новин з тегом #В світі

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Нові можливості для моряків: допомога в оформленні кваліфікаційних документів

Юридичний консультаційний центр MTWTU LAW HUB безкоштовно супроводжує моряків, членів ПРМТУ на всіх етапах подачі та отримання кваліфікаційних документів.

Тіньовий флот рф: загроза для міжнародного судноплавства

За даними порталу War & Sanctions, російський тіньовий танкерний флот налічує 89 капітанів і 625 суден, які систематично порушують міжнародне морське право.

Дякуємо за звернення!