Схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів

З 26 по 28 листопада цього року в штаб-квартирі Міжнародної організації праці в Женеві проходило засідання Спільної тристоронньої робочої групи Міжнародної організації праці (МОП) та Міжнародної морської організації (ІМО), на якому було схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів.

Метою Керівництва є забезпечення того, щоб моряки, затримані за підозрою у вчиненні злочину, отримували справедливе поводження під час будь-якого розслідування або затримання правоохоронними органами.

Керівництвом підкреслюється, що моряки є ключовими робітниками та потребують особливо захисту, враховуючи глобальний характер судноплавної галузі та різні юрисдикції, з якими можуть контактувати моряки.

Для кожного моряка має бути гарантовано дотримання прав людини, включаючи принцип презумпції невинуватості, доки вину не буде доведено належним судовим процесом. Жоден моряк, включаючи капітана, не повинен піддаватись свавільному арешту або затриманню. Жоден моряк, включаючи капітана, не може бути позбавлений волі, за винятком випадків, коли це встановлено законом і згідно з такими підставами. Жоден моряк, зокрема капітан, не був затриманий за підозрою у скоєнні ймовірного злочину виключно через свій статус на борту судна.

Схвалення цього Керівництва є особливо важливим для ПРМТУ, адже саме нашою Профспілкою у 2018 році на розгляд Юридичного комітету ІМО було подано перший документ, в якому наголошувалося, що проблема безпідставного затримання моряків та за підозрами у вчиненні злочинів на моряків, порушення прав моряків під час таких затримань потребують невідкладного вирішення.

Олег Григорюк, Голова ПРМТУ, Посол Доброї Волі ІМО в Україні, наголошує:

«Жоден моряк не повинен зазнавати кримінального переслідування лише за те, що він виконує свою роботу. Жоден моряк не повинен опинятися в становищі, коли він не може точно сказати своїм сім'ям, коли він буде вдома наступного разу. Невизначеність, яку несе у собі ця ситуація – тяжкий вантаж як для самих моряків, так і для їхніх сімей».

Упродовж останніх шести років ПРМТУ за підтримки МЗС України та ITF забезпечувалась підготовка всіх необхідних документів для прийняття цього Керівництва. Представники ПРМТУ постійно брали участь в роботі, утворених Юридичним комітетом ІМО, кореспондентських та робочих груп з підготовки тексту проєкту Керівництва.

ПРМТУ висловлює щиру вдячність МЗС України та Посольству України в Великобританії за постійну підтримку та допомогу у представництві інтересів українських моряків в ІМО.

Більше новин з тегом #Моряки

ПРМТУ відстояла права затриманих моряків

У листопаді 2024 року двоє моряків, членів ПРМТУ, опинилися у складній юридичній ситуації за кордоном. Вони були затримані після нещасного випадку за участю іншого члена екіпажу, який зазнав серйозної травми руки.

Зустріч Генерального секретаря IMO Арсеніо Домінгеса з молоддю ПРМТУ

Генеральний секретар Міжнародної морської організації (IMO) Арсеніо Домінгес відвідав Україну, щоб особисто висловити підтримку представникам морської спільноти. Це його перший візит після вступу на посаду Генерального Секретаря ІМО 1 січня 2024-го року.

Відкриті горизонти разом з ПРМТУ

Про свій професійний шлях – від курсантки НУОМА до крюїнг-менеджера однієї з провідних судноплавних компаній – майбутнім морським фахівцям розповіла Інна Мартиненко.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Дякуємо за звернення!