Схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів

З 26 по 28 листопада цього року в штаб-квартирі Міжнародної організації праці в Женеві проходило засідання Спільної тристоронньої робочої групи Міжнародної організації праці (МОП) та Міжнародної морської організації (ІМО), на якому було схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів.

Метою Керівництва є забезпечення того, щоб моряки, затримані за підозрою у вчиненні злочину, отримували справедливе поводження під час будь-якого розслідування або затримання правоохоронними органами.

Керівництвом підкреслюється, що моряки є ключовими робітниками та потребують особливо захисту, враховуючи глобальний характер судноплавної галузі та різні юрисдикції, з якими можуть контактувати моряки.

Для кожного моряка має бути гарантовано дотримання прав людини, включаючи принцип презумпції невинуватості, доки вину не буде доведено належним судовим процесом. Жоден моряк, включаючи капітана, не повинен піддаватись свавільному арешту або затриманню. Жоден моряк, включаючи капітана, не може бути позбавлений волі, за винятком випадків, коли це встановлено законом і згідно з такими підставами. Жоден моряк, зокрема капітан, не був затриманий за підозрою у скоєнні ймовірного злочину виключно через свій статус на борту судна.

Схвалення цього Керівництва є особливо важливим для ПРМТУ, адже саме нашою Профспілкою у 2018 році на розгляд Юридичного комітету ІМО було подано перший документ, в якому наголошувалося, що проблема безпідставного затримання моряків та за підозрами у вчиненні злочинів на моряків, порушення прав моряків під час таких затримань потребують невідкладного вирішення.

Олег Григорюк, Голова ПРМТУ, Посол Доброї Волі ІМО в Україні, наголошує:

«Жоден моряк не повинен зазнавати кримінального переслідування лише за те, що він виконує свою роботу. Жоден моряк не повинен опинятися в становищі, коли він не може точно сказати своїм сім'ям, коли він буде вдома наступного разу. Невизначеність, яку несе у собі ця ситуація – тяжкий вантаж як для самих моряків, так і для їхніх сімей».

Упродовж останніх шести років ПРМТУ за підтримки МЗС України та ITF забезпечувалась підготовка всіх необхідних документів для прийняття цього Керівництва. Представники ПРМТУ постійно брали участь в роботі, утворених Юридичним комітетом ІМО, кореспондентських та робочих груп з підготовки тексту проєкту Керівництва.

ПРМТУ висловлює щиру вдячність МЗС України та Посольству України в Великобританії за постійну підтримку та допомогу у представництві інтересів українських моряків в ІМО.

Більше новин з тегом #Моряки

Спільна кампанія з підвищення обізнаності курсантів, членів ПРМТУ, щодо гігієни зубів та ясен

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підтримує українських моряків і майбутніх фахівців галузі, втілюючи важливі соціальні ініціативи навіть у найскладніші часи.

Відпустка на берег: Малопоширена, коротка і під загрозою зникнення

У новому звіті ITF Seafarers' Trust і Всесвітнього морського університету (WMU) підкреслюється тривала відсутність відпусток на берег для моряків у всьому світі.

Пропозиції ПРМТУ схвалені Юридичним комітетом ІМО

Юридичним комітетом ІМО, 112-та сесія якого відбулася 24-28 березня, схвалені пропозиції ПРМТУ та Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, спрямовані на попередження випадків залишення моряків на суднах без допомоги судновласників (абандон).

Українські курсанти поспілкувалися з лідером ІМО

Однією з важливих складових успішного професійного становлення є спілкування з провідними особистостями, які формують тенденції розвитку галузі та визначають її майбутнє. Саме така можливість випала курсантам та студентам морських навчальних закладів України.

Дякуємо за звернення!