Пропозиції ПРМТУ до оновленої Національної транспортної стратегії України до 2030 року

Розвиток людського капіталу транспортної галузі має бути визнано пріоритетною метою оновленої Національної транспортної стратегії України до 2030 року

Забезпечення відновлення інфраструктури транспорту України та подальший сталий розвиток Національної транспортної системи України є неможливим без гарантування гідних умов праці для транспортних робітників.

Створення нових робочих місць в транспортній галузі України, розвиток можливостей для отримання транспортниками сучасної освіти та підготовки, знань та навичок, гарантування захисту трудових та соціальних прав транспортників мають бути визначені основними завданнями оновленої Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року, проєкт якої опублікований на офіційному сайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України до 2030 року.

ПРМТУ підкреслює, що Україна має доєднатися до інших морських держав, які визнали моряків та інший морський персонал ключовими робітниками.

ПРМТУ запропоновано доповнити проєкт Операційного плану реалізації оновленої Національної транспортної стратегії України комплексом завдань, якими забезпечити:

- збереження конкурентних переваг українських моряків в міжнародному морському судноплавстві;

- розвиток можливостей для отримання моряками всіх необхідних їм документів для роботи на суднах в міжнародних рейсах;

- реорганізацію національної системи освіти, підготовки та дипломування моряків, з розширенням можливостей для дистанційного навчання за оновленими програми підготовки, які відповідатимуть сучасним запитів судновласників та потребам моряків;

- захист трудових та соціальних прав моряків, які працюють на морських суднах, у томі числі у разі потрапляння українських моряків в кризові ситуації;

- ратифікацію Україною Конвенції 2006 року про працю в морському судноплавстві;

- створення для моряків робочих місць в Україні з гідними умовами оплати праці та соціального захисту;

- захист трудових та соціальних прав докерів, членів екіпажів суден портового флоту та суден внутрішнього водного транспорту.

ПРМТУ також направлені звернення до Федерації профспілок транспортників України, Федерації роботодавців транспорту України, закладів морської освіти та інших організацій з проханням підтримати пропозиції ПРМТУ з визнання необхідності розвитку людського капіталу у якості окремої стратегічної цілі оновленої Національної транспортної стратегії України до 2030 року.

З пропозиціями ПРМТУ можливо ознайомитися за посиланням: https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/g2-OEDZ1SPMM5cmOfnZsWy8KRNwtlqcV.pdf

Більше новин з тегом #Портовики

Соціальний діалог як ключ до економічного відновлення

У Миколаєві відбулася тристороння дискусія «Економічне відновлення: виклики на регіональному ринку праці та стале економічне відновлення через соціальний діалог». Захід проходив у межах проєкту Міжнародної організації праці (МОП) за фінансування уряду Данії «Підтримка створення робочих місць у Миколаєві та Одесі та розвиток соціального діалогу» та об’єднав представників профспілок, роботодавців та влади.

Соціальний діалог: міжнародний досвід та європейські стандарти

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь у масштабному заході, організованому Національною службою посередництва і примирення спільно з Міжнародною організацією праці, Офісом Ради Європи в Україні та Навчально-науковим інститутом права КНУ імені Тараса Шевченка.

Профспілковий хаб для активістів: формуємо сильних лідерів

Сильні профспілки будуються на лідерах – активних, вмотивованих і підготовлених, які готові відстоювати права працівників та вести за собою інших.

Візит радника ПрАТ «УДП»: ПРМТУ продовжує підтримувати працівників в складні часи

Офіс ПРМТУ з робочо-ознайомчим візитом відвідав радник (з питань безпеки та економіки) відділу забезпечення роботи генерального директора ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Глєб Малютін.

Дякуємо за звернення!